Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 18 [ZDJĘCIA]

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 18

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Książąt Raciborskich rozpoczęła dzień swoich patronów od apelu, na który zawitał książę. Potem miały miejsce różnego rodzaju zabawy i zajęcia związane z patronami raciborskiej „osiemnastki”. 

26 lutego w kalendarzu uroczystości szkolnych zapisał się w Szkole Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich jako święto patronów placówki. Zamiast normalnych lekcji w szkole odbył się uroczysty apel oraz niecodzienne zajęcia tematycznie związane z raciborskimi władcami.

- reklama -

Dzień rozpoczął się od uroczystego apelu, podczas którego młodsi uczniowie poznali sylwetki wybranych raciborskich książąt w rymowanej formie. Przybyli na uroczystość książę wraz z księżną przywitali wszystkich zebranych i życzyli owocnej i ciekawej zabawy z okazji święta szkoły. Uczniowie z kolei przygotowali dla książęcej pary dary od każdej klasy, które ceremonialnie złożono przed dostojnymi gośćmi.

Po apelu miały miejsce różnego rodzaju zabawy i zajęcia związane z patronami raciborskiej „osiemnastki”. Klasy gimnazjalne wysłuchały prelekcji o przydomkach książąt raciborskich z rodów Piastów i Przemyślidów, inni w tym czasie konkurowali w rycerskim turnieju sportowym, gdzie ważniejsza była współpraca między uczniami i szarmanckie maniery niż wynik czasowy. W auli Frelki uczyły raciborskich piosenek ludowych, a szkolny teatrzyk prezentował sztuki krótkie, acz treściwe, związane z książętami różnorakiego asortymentu. Odbywały się także zajęcia dziennikarskie, plastyczne, informatyczne i taneczne – gdy na drugiej sali gimnastycznej uczniowie tańczyli mocno uwspółcześniony taniec dworski – popularną „belgijkę”. Wszystkie zajęcia odbywały się kilkakrotnie, tak by każda klasa mogła wziąć w nich udział.

Świętując dzień patrona co roku uczniowie przebierają się w stroje historyczne. Tym razem tematem przewodnim brzmiał „Wieś tańczy i śpiewa”, zatem szkolne korytarze wypełniły się kolorowymi strojami ludowymi. Nie mogło oczywiście zabraknąć pięknych dam dworu i dzielnych rycerzy.

Dzień patrona szkoły to dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 święto, w trakcie którego nie trzeba wyłącznie wystawać na szkolnych apelach, ale w formie gier i zabaw oraz ciekawych zajęć poznawać sylwetki swoich patronów.

Zdjęcia i tekst: Szkoła Podstawowa nr 18

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj