Muzykalna szkoła w Nędzy. Koncert młodych instrumentalistów

Muzykalna szkoła w Nędzy. Koncert młodych instrumentalistów, Szkoła Nędza
Szkolna aula zamieniła się w salę koncertową za sprawą konkursu młodych instrumentalistów, w ramach programu "Muzykalna szkoła"

Muzyka, to ich największa pasja, bez której nie wyobrażają sobie życia. Konkurs był idealną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością.

 Szkolna aula zamieniła się w salę koncertową za sprawą konkursu młodych instrumentalistów, w ramach programu „Muzykalna szkoła”. Wszystkie klasy I-VII zasiadły na widowni, by wysłuchać utworów muzyki klasycznej w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek. Cygańskie impresje, aria z opery „Oberon”, Menuet Jana Sebastiana Bacha, to tylko niektóre utwory, które tego dnia zabrzmiały w szkole w Nędzy.

- reklama -

Młodzi instrumentaliści zaprezentowali utwory na akordeon, trąbkę, skrzypce, pianino, gitarę i flet. – Wszyscy wykonawcy dali doskonały popis muzycznych umiejętności i dostarczyli widowni wspaniałych wrażeń estetycznych – relacjonują nauczyciele Sylwia Linek i Mieczysław Drożdż.

Wyniki:
I miejsce: Zofia Solich (akordeon) oraz Kamil Wydra (trąbka),
II miejsce: Maurycy i Ignacy Kot oraz Dominika i Grzegorz Machecki,
III miejsce: Zofia Przybyła (flet poprzeczny) oraz Zofia Szopa i Magdalena Machnik (klawisze).

W jury zasiadło trio smyczkowe Appassionato, które na zakończenie spotkania dało popis swoich umiejętności. Paulina Świerczek i bliźniaczki Marta i Wiktoria Linek mają po 17 lat. Bez muzyki nie wyobrażają sobie życia. Wszystkie zaczęły swoją przygodę w klasie skrzypiec w wieku 7 lat. Tam zaczęła się ich przyjaźń, a z czasem powstało trio smyczkowe Appassionato. Połączyła je pasja, która nadal odgrywa pierwszoplanową rolę w ich życiu. Za sobą mają już pierwsze próby kompozycji i występ w programie telewizyjnym Polsatu „Super Dzieciak”, w którym doszły do półfinału. Grają utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej – we własnych aranżacjach. Obecnie swój warsztat doskonalą w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Szafranków w Rybniku, koncertując w orkiestrze symfonicznej w kraju i za granicą.

oprac. /A/

fot. nedza.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj