Mateusz Kubita z SP18 odwiedzi Strasburg [ZDJĘCIA]

Mateusz Kubita z SP18 odwiedzi Strasburg!

W Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie wzięły udział szkoły z całego powiatu. Zwycięzcą został Mateusz Kubita, który okazał się bezkonkurencyjny, zajmując pierwsze miejsce z dużą przewagą punktów.

16 marca w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu odbył się XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie. Szkołę Podstwową nr 18 reprezentowało pięciu uczniów: Weronika Bugla (2cG), Zofia Wierzbicka (2cG), Beniamin Zajonz (2cG), Monika Homola (3aG) i Mateusz Kubita (3aG). Tematem tegorocznej edycji konkursu były polskie drogi do niepodległości.

- reklama -

Konkurs był dwuetapowy – uczniowie pisali test wiedzy, a następnie trzy najlepsze osoby odpowiadały na pytania komisji. W tym roku w konkursie wzięło udział wiele szkół z całego powiatu, konkurencja była duża. Zwycięzcą konkursu został Mateusz Kubita, który okazał się bezkonkurencyjny – zdobył I miejsce dużą przewagą punktów. Za swoją wiedzę i ogromny wkład pracy został nagrodzony pięciodniowym wyjazdem studyjnym do Strasburga. Oprócz laureatów I, II i III miejsca komisja przyznała tytuły finalistów osobom, które zajęli IV i V miejsce. Finalistą IV miejsca został również nasz uczeń – Beniamin Zajonz. Do konkursu uczniów przygotowała Aleksandra Fleger – nauczyciel j. polskiego, historii i wos.

SP18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here