List Zarządu PK do pasażerów komunikacji: Dziękujemy za krytyczne uwagi

1
PK Racibórz: Zmiany w komunikacji miejskiej

– Nie zadowolimy wszystkich. Musimy natomiast przygotować taką korektę rozwiązania, która zadowoli te grupy pasażerów, którzy nie odnaleźli się w nowym rozkładzie – napisał w liście do pasażerów komunikacji miejskiej Zarząd Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Po świętach Wielkanocy (we wtorek) wejdzie w życie zmiana rozkładu jazdy autobusów miejskich. W tej sprawie, Zarząd Przedsiębiorstwa Komunalnego wystosował list do pasażerów. Jego treść przedstawiamy poniżej.

- reklama -

Tekst niniejszy kierujemy do naszych Pasażerów. Wiemy bowiem jak ważna jest informacja zwrotna dotycząca funkcjonowania nowego rozkładu jazdy. Jeszcze raz dziękujemy Państwu za aktywny udział w udoskonalaniu rozkładu jazdy i krytyczne uwagi. Spływa ich do nas bardzo dużo.

Okazuje się, że o ile w wielu przypadkach udało uchwycić strumienie pasażerskie do tej pory nie obsługiwane (o czym może świadczyć zwiększona frekwencja na wielu liniach), o tyle wciąż analizujemy zgłoszenia problemów zauważonych przez pasażerów, których nie udało się zdefiniować w toku konsultacji. Musimy wiedzieć, czy problemy te dotyczą całych grup pasażerów, czy indywidualnych potrzeb. Wiadomo bowiem, że nie zadowolimy wszystkich. Musimy natomiast przygotować taką korektę rozwiązania, która zadowoli te grupy pasażerów, którzy nie odnaleźli się w nowym rozkładzie.

Bardzo ważna informacja: pierwsza istotna zmiana rozkładu jazdy nastąpi we wtorek po Świętach Wielkanocnych, dlatego trzeba będzie obserwować artykuły i banery w Naszym Raciborzu oraz internetową stronę Urzędu Miasta, na której pojawi się skorygowany rozkład.

Oczywiście pojawi się też na przystankach – tabliczki ze skorygowanymi rozkładami zmienione zostaną w ciągu jednej nocy i pojawią się na wszystkich przystankach w dniu wprowadzenia zmiany. Uznaliśmy, że pierwszy okres funkcjonowania rozkładu, w którym komunikacja funkcjonowała za darmo należy wykorzystać, aby po tym czasie dać Pasażerom rozkład znacznie poprawiony, uwzględniający większość ich uwag.

Wypada zaznaczyć, że podczas korekty nie możemy naruszyć interesów dużej części pasażerów, dla których nowe rozwiązania komunikacyjne są znacznie korzystniejsze. Zakładamy bowiem że ta „milcząca większość” nie zgłasza uwag. Monitorowany na bieżąco, zwiększony ruch pasażerów świadczy o tym, że system zadziałał. W tym momencie przede wszystkim trzeba skorygować niektóre godziny odjazdów (między innymi dostosować lepiej odjazdy autobusów do godzin zakończenia zajęć przez młodzież szkolną) oraz, co będzie trudniejsze, zabezpieczyć grupy pasażerów, które zgłaszają pogorszenie komunikacji na niektórych kierunkach (np. komunikacja strefy śródmiejskiej z ul. Gamowską i Cmentarzem Jeruzalem, głównie dla naszych starszych pasażerów).

Prawdopodobnie w tym celu uruchomimy dodatkowa linię (pętlę) uzupełniającą komunikację w tych newralgicznych punktach. Oczywiście zgłaszane merytoryczne uwagi, o których nie mówimy powyżej, również zostaną uwzględnione.

Wiemy, że jesteśmy w stanie w niedługim czasie udoskonalić nowy system komunikacji miejskiej w Raciborzu, dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

ZARZĄD PK Sp. z o.o.

publ. /k/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Pasazer

    Linia 5 SN dlaczego nie kursuje przynajmniej do dworca Batorego to nienormalne czeba wysiąść na placu konstytucji idalej isc z buta tak dzis bylo starsza pani musiała isc dalej na piechotę bo autobus dalej nie jechał. Masakra i tyle.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here