Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w kwietniu

0
"Stories" Krzysztofa Pumy Piaseckiego i Józefa Skrzeka

Wśród propozycji m.in. promocja 27 numeru Almanachu Prowincjonalnego, koncert pt. „Stories – Krzysztofa Pumy Piaseckiego oraz Józefa Skrzeka, „Koziołek Matołek” – spektakl w wykonaniu Teatru Lalek Banialuka, 63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje rejonowe (powiat głubczycki i raciborski). 

- reklama -

 

7 kwietnia, godz. 18:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Promocja 27 numeru Almanachu Prowincjonalnego
Almanach Prowincjonalny to półrocznik literacko-kulturalny wydawany w Raciborskim Centrum Kultury od 2005 roku. W najnowszym – 27 numerze znajdziemy wiersze, eseje, relacje z podróży oraz zdjęcia autorów z Polski, Czech i samego Raciborza. Gościem wieczoru będzie Przemysław Dakowicz – wybitny poeta, pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego, autor książek m.in.: „Łączka”, „Afazja polska”, „Kwatera zmartwychwstałej pamięci”. Spotkanie uzupełni śpiewem Karol Sobczyński – członek Klubu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej Atlantyda przy akompaniamencie wybitnego muzyka Zbigniewa Forysia. Wstęp wolny.

8 kwietnia, godz. 18:00, RCK DK Strzecha ul Londzina 38
Koncert pt. „Stories – Krzysztofa Pumy Piaseckiego oraz Józefa Skrzeka
„Spotkanie wirtuozów – tak można określić najnowszą, wspólną produkcję K. Pumy Piaseckiego i J. Skrzeka. Lider legendarnego zespołu SBB i jeden z najlepszych polskich gitarzystów jazzowych połączyli siły w albumie „Stories”. Tytuł trafiony, bo każda kompozycja opowiada dźwiękiem jakąś historię. Monumentalne, dwupłytowe wydawnictwo to efekt uruchomienia kreatywnego potencjału muzyków, którzy od lat darzą się szacunkiem i świetnie rozumieją. Podobne projekty zdarzały się już w historii muzyki, by przypomnieć chociaż współpracę Jeffa Becka i Jana Hammera, czy P. Metheny’ego i Lyle Maysa. Echa tych dokonań słychać na płycie Skrzeka i Pumy, co jest najlepszą rekomendacją. Pierwszy krążek zdecydowanie cięższy brzmieniowo, ostrzejszy, miejscami drapieżny. Drugi jest bardziej stonowany i melancholijny. Właściwie muzyczny pejzaż z kilkoma pięknymi motywami wokalnymi Skrzeka. Gitara Pumy ma w sobie przestrzeń i delikatność. Z pewnością, to jedna z ciekawszych płyt na polskim rynku jazzowym w tym sezonie, a nadchodząca jesień będzie sprzyjała jej odbiorowi zarówno w klubach muzycznych jak i w domowym zaciszu”. (Tomasz Bazan, Szef Muzyczny Radia Opole). Bilety w cenie 40 zł. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

14 kwietnia, godz. 16:00, RCK RDK ul. Chopina 21
„Koziołek Matołek” – spektakl w wykonaniu Teatru Lalek Banialuka
A Koziołek wziął tobołek / I wędruje biedaczysko / Po szerokim szukać świecie / Tego co jest bardzo blisko – takie motto towarzyszy kolejnym, nowym przygodom Koziołka Matołka, ulubieńca wszystkich dzieci i najmłodszych widzów Banialuki. Pierwsza część jego wędrówki po świecie cieszyła się ogromnym powodzeniem, co zachęciło teatr i reżyserkę (Lucyna Sypniewska) do pokazania nowych przygód Koziołka. Także tym razem spektakl („Koziołek Matołek”) zrealizowany jest w atrakcyjnej dla widza i lubianej przez dzieci konwencji zabawy teatralnej. Wartka akcja, barwne przygody, zabawne sytuacje, humorystyczne zdarzenia, wyborowe aktorstwo i przebojowa muzyka wypełniają spektakl, czyniąc go atrakcyjnym i zapewniając widzom chwile niezapomnianego relaksu. A Koziołek znów przemierza świat, szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedza egotyczne kraje, przebywa na dworze cesarskim, uczy się chińskiego, zaklina węże na targu w Bombaju, spotyka Indian i oczywiście przeżywa wiele emocjonujących przygód – groźnych, śmiesznych i pouczających. Jak zwykle wychodzi cało z każdej opresji i w chwale wraca do rodzinnego Pacanowa, odnajdując – całkiem blisko – to, co dla niego najlepsze. Reżyseria: Lucyna Sypniewska, scenografia: Ewa Pietrzyk, muzyka: Piotr Nazaruk, aktorzy: Małgorzta Bulska, Maria Byrska / Piotr Tomaszewski, Katarzyna Pohl, Lucyna Sypniewska, Radosław Sadowski. Bilety w cenie 15 zł ulgowy (dzieci) 20 zł normalny (dorośli). Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

14 kwietnia, godz. 18:00, RCK RDK ul. Chopina 21
63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje rejonowe (powiat głubczycki i raciborski)
Karty zgłoszenia dostępne są na stronie: http://www.rck.com.pl/n/site/index/2-program/imprezy/1824-53-ogolnopolski-konkurs-recytatorski—eliminacje-rejonowe.html. Prosimy nadsyłać je na adres: Raciborskie Centrum Kultury, ul. Chopina 21, 47-400 Racibórz lub drogą elektroniczną: [email protected] Termin zgłoszenia upływa z dniem 11 kwietnia 2018r.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here