Cały Racibórz czyta… „Jeżycjadę” [ZDJĘCIA]

II edycja Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz

W bibliotece na Płoni i w Markowicach czytano „Jeżycjadę” Małgorzaty Musierowicz. To ogólnopolska akcja, w którą włączą się także filie w Studziennej i Ocicach.

Raciborska biblioteka włączyła się w II edycję Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. Akcja została zainicjowana przez Wydawnictwo Akapit Press, a odbywa się pod patronatem Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

- reklama -

„Jeżycjadę” można czytać wszędzie – w domu, w szkole, w parku, w pociągu – i zawsze – wciąż od nowa, choć niekoniecznie od początku. Przyjaźń z Borejkami można rozpocząć od dowolnego z 22 tomów a ich perypetie poznawać chronologicznie lub na wyrywki. A jak czytano w Raciborzu?

Pierwszego dnia wiosny Filia Publiczno-Szkolna nr 5 na Płoni zaroiła się od Borejków oraz innych postaci z książek Małgorzaty Musierowicz. Siedmioro uczniów klasy szóstej zaprezentowało swoim kolegom i koleżankom z klas IV-VII fragmenty „Jeżycjady”. Najwięcej radości wśród kolegów wywołały opowieści z pierwszych tomów m.in. o malującym pisanki Bobku („Szósta klepka”), który w swej fantazji ozdobił je… bakteriami czy zakochanym Maćku z „Opium w rosole”.

4 kwietnia czytano z kolei w Markowicach. Biblioteka zapełniła się po brzegi uczniami klasy V, VI i VII a w role lektorów wcieliły się stażystki i nauczyciele przedszkola i szkoły podstawowej. Po czytelniczym maratonie uczniowie udali się do sali gimnastycznej, gdzie w trzyosobowych drużynach wykonywali plakaty do wysłuchanych fragmentów „Jeżycjady”. Cztery najładniejsze prace zostały nagrodzone i wyeksponowane w holu głównym przed salą biblioteczną.

To nie koniec czytania „Jeżycjady” w Raciborzu. W dniach 23-27 kwietnia w akcję włączą się filie w Studziennej i w Ocicach.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj