“Koziołek Matołek” Teatru Lalek Banialuka w RCK [ZDJĘCIA]

0
„Koziołek Matołek”
„Koziołek Matołek”

Koziołek znów przemierzał świat, szukając swego miejsca na ziemi… Licznie zgromadzona najmłodsza widownia, wraz z rodzicami, doskonale bawiła się na spektaklu. 

 

- reklama -

Głośny dziecięcy śmiech dało się dziś, 14 kwietnia, usłyszeć w sali widowiskowej RCK przy ulicy Chopina. Licznie zgromadzona najmłodsza widownia, wraz z rodzicami doskonale bawiła się na spektaklu dla dzieci pt.: „Koziołek Matołek”. Barwne przygody sympatycznego koziołka, który za cel swojej podróży obrał Pacanów bardzo przypadło do gustu dzieciom.

Liczne interakcje z publicznością potęgowały emocje najmłodszych widzów, którzy głośno dopingowali koziołka w jego podróży po całym świecie. Przedstawienie oprócz tego, że wprowadzało w dobry humor miało również ukrytą misję edukacyjną. Koziołek uczył dzieci liczyć, przybliżał im inne kultury, pokazywał różne zawody, a nawet uczył języków obcych. Wszystko to w ciekawej i barwnej oprawie teatru Banialuka, który gościł na deskach sceny Raciborskiego Centrum Kultury.

Fot. Dariusz Niestroj

O spektaklu:

 A Koziołek wziął tobołek
I wędruje biedaczysko
Po szerokim szukać świecie
Tego, co jest bardzo blisko

– takie motto towarzyszy kolejnym, nowym przygodom Koziołka Matołka, ulubieńca wszystkich dzieci i najmłodszych widzów Banialuki.
Pierwsza część jego wędrówki po świecie cieszyła się ogromnym powodzeniem, co zachęciło teatr i reżyserkę Lucynę Sypniewską do pokazania nowych przygód Koziołka. Także tym razem spektakl zrealizowany jest w lubianej przez dzieci konwencji zabawy teatralnej. Spektakl wypełnia wartka akcja, barwne przygody, zabawne sytuacje, humorystyczne zdarzenia, wyborowe aktorstwo i przebojowa muzyka. A Koziołek znów przemierza świat, szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedza egotyczne kraje, przebywa na dworze cesarskim, uczy się chińskiego, zaklina węże na targu w Bombaju, spotyka Indian i oczywiście przeżywa wiele emocjonujących przygód – groźnych, śmiesznych i pouczających. Jak zwykle wychodzi cało z każdej opresji i w chwale wraca do rodzinnego Pacanowa, odnajdując – całkiem blisko – to, co dla niego najlepsze.

Reżyseria: Lucyna Sypniewska
Scenografia: Ewa Pietrzyk
Muzyka: Piotr Nazaruk
Aktorzy: Małgorzta Bulska, Maria Byrska/Piotr Tomaszewski, Katarzyna Pohl, Lucyna Sypniewska, Radosław Sadowski
Premiera: 1 lutego 2004
Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.

/DN/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here