III Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET [ZDJĘCIA]

0
III Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET
III Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET

Ubiegłoroczny zwycięzca, Mateusz Wolnik znowu zdeklasował rywali. Do rekordu trasy zabrakło jedynie 10 sekund.

- reklama -

 

W sobotę, 14 kwietnia, w Kuźni Raciborskiej odbyła się już trzecia edycja Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego RAFAMET organizowanego przez tamtejszy MOKSiR. Na początku, wszystkich uczestników powitał dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, Michał Fita. Później krótka rozgrzewka poprowadzona przez ubiegłorocznego zwycięzcę, Mateusza Wolnika i 210 zawodników zameldowało się na starcie. Punktualnie o 10:00 dyrektor MOKSiR, Michał Fita jeszcze raz życzył wszystkim powodzenia i po wspólnym odliczaniu dał sygnał do startu. Zawodnicy mieli do pokonania 21,097 km płaskiej asfaltowej trasy – idealnej do wykręcenia życiówki. Bieg pod wiatr i palące słońce na trasie nie oszczędzały biegaczy, tak samo jak zwycięzca biegu, Mateusz Wolnik nie oszczędzał rywali.

Już od pierwszych kilometrów powiększał swoją przewagę nad resztą uczestników i w rezultacie wpadł na metę z czasem 01:13:20. Do rekordu trasy zabrakło jedynie 10 sekund. Jako drugi linię mety przekroczył Tomasz Antosiak uzyskując czas 01:17:02. Miejsce trzecie należało do Roberta Farona, który wykręcił czas 01:19:24.

Jako pierwsza z kobiet na mecie pojawiła się Anna Skalska z czasem 1:32:10. Druga na mecie uplasowała się Monika Bielińska, uzyskując czas 01:34:06, a miejsce trzecie zapewniła sobie Sabina Wojtaszewska z czasem 01:35:59.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych masażów. Jak co roku Nadleśnictwo Rudy Raciborskie rozdawało sadzonki drzew oraz choinek.

Arkadiusz Piechota

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here