Klub Zdrowego Przedszkolaka w Nędzy [ZDJĘCIA]

0
Klub Zdrowego Przedszkolaka Przedszkole Nędza
Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

„Zdrowego trybu życia trzeba uczyć dzieci od najmłodszych lat. Apel nawołujący do zmiany nawyków z ust własnego dziecka zdziała więcej niż drogie kampanie reklamowe” – uważa koordynator programu Małgorzata Procek, nauczycielka Przedszkola w Nędzy.

Dzieci wiedzą co i jak jeść, żeby być zdrowym. Wiedzą, że papierosy szkodzą i uczą się zwracania uwagi dorosłym. Młodszych kolegów instruują jak poprawnie myć ręce. A wszystko to w ramach programu Klub Zdrowego Przedszkolaka pod patronatem raciborskiego sanepidu.

- reklama -

Program dotyka wielu aspektów i dzieci uczą się w nim przeróżnych rzeczy, m.in. zasad zdrowego odżywiania. Grupa „Smerfy” ostatnio poświęciła temu cały przedszkolny dzień – dzieci ułożyły wspólnie piramidę zdrowego żywienia i wiedzą już, że należy spożywać pięć posiłków dziennie, że owoce, warzywa i woda w diecie są bardzo istotne. – Nie wolno jeść dużo cukru i soli, bo to nie jest zdrowe – twierdzi mała Ania ze „Smerfów”.

Kulminacyjnym punktem dnia były zajęcia kulinarne. Dzieci miały kolejną okazję, by poznać smaki, a także cenne właściwości warzyw – nawet tych za którymi na co dzień nie przepadają!

Zdrowe żywienie to nie wszystko. „Smerfy-klubowicze” uczą młodsze grupy kiedy i jak myć poprawnie ręce. Wiedzą również jak ważna jest aktywność fizyczna, a nawet unikanie zbyt mocnego słońca. W programie jest też o szkodliwości tytoniu. Dzieci uczą się mówić dorosłym: Nie pal przy mnie. To jest niezdrowe! Zorganizowano nawet manifest antytytoniowy.

oprac./A/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here