Policja przypomina: Jazda quadem po lesie jest nielegalna

0
Raciborska policja przypomina: Jazda quadem po lesie jest nielegalna
Pijany 32-latek przewoził quadem dziecko i spowodował wypadek. fot. : pixabay.com

Las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i lekceważą obowiązujące przepisy.

Policjanci wiedzą, jak uciążliwy dla lokalnej społeczności jest problem osób poruszających się na quadach i crossach po terenach leśnych. Dlatego właśnie, w corocznej akcji, mundurowi przypominają kierowcom, że jazda tego typu pojazdami po lesie jest zabroniona przepisami prawa: „Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach” – czytamy w artykule 29 ustawy o lasach.

- reklama -

Jak wyjaśnia policja, nielegalna jazda to niedostosowanie się do 161 artykułu kodeksu wykroczeń, a wykroczenie to jest zagrożone grzywną.

Dlatego też, mundurowi zapowiadają cykliczne kontrole, które mają na celu eliminowanie nieprawidłowych, uciążliwych zachowań, zagrażających bezpieczeństwu i mających negatywny wpływ na środowisko naturalne.

publ. /k/
Fot. pixabay

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here