IV Rafako Półmaraton Racibórz. Trwają zapisy

III Półmaraton Rafako w Raciborzu
III Półmaraton Rafako w Raciborzu

Nowością w tym roku są dwa rodzaje pakietów startowych. Dodano również kategorie biegowe. Wzorem poprzednich edycji półmaraton zwieńczy projekt 4Biegi Racibórz.

21 097,5 m – dokładnie tyle do pokonania będą mieli zawodnicy, którzy 26 sierpnia wystartują w IV Rafako Półmaraton Racibórz. Trasa prowadzi centralnymi ulicami Raciborza. Co roku przyciąga amatorów biegania z całej Europy, a nawet Afryki. Dotąd listy startowe zapełniały się długo przed wyznaczonym terminem. W tym roku limit startujących ustalono dla 800 zawodników. Zapisy trwają na stronie online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3822, przy czym należy pamiętać, że o starcie nie decyduje data zapisu, a opłacony pakiet startowy.

- reklama -

Pakiet standard lub premium

W tym roku organizatorzy postanowili dać biegaczom wybór pakietu startowego. Pakiet standard oferuje zawodnikowi numer startowy (udział w biegu), bon na pasta party, posiłek regeneracyjny po biegu oraz materiały promocyjne Miasta Racibórz. Natomiast pakiet premium powiększony jest o koszulkę techniczną oraz ręczniczek do twarzy. Osoby chcące wziąć udział w sierpniowych zawodach powinny zwrócić również uwagę na zmianę wysokości wpisowego po terminie 31 maja. O szczegółach przeczytać można w regulaminie na stronie biegu 4biegiraciborz.pl.

Nowe kategorie i unikatowe medale

Czerpiąc z doświadczenia i podpowiedzi samych biegaczy, organizatorzy zmienili również klasyfikację. W kategorii open nagrody pieniężne przyznawane będą tylko za pierwsze trzy miejsca, nie za sześć, jak podczas poprzednich edycji. Dojdzie kategoria najszybszy Polak/Polka i tutaj też przewidywane są nagrody pieniężne za pierwsze trzy miejsca na podium. Ponadto wszystkie osoby, które ukończą bieg w regulaminowym czasie, otrzymają medale. Będzie to czwarta i ostatnia część medalu zamykającego projekt 4Biegi Racibórz. Wzorem poprzednich edycji przewidziano również cel charytatywny. Dla kogo tym razem pobiegną zawodnicy będzie wiadomo wkrótce.

Bieżące informacje dotyczące raciborskiego półmaratonu oraz projektu 4Biegi Racibórz przeczytać można na oficjalnym fanpage’u przedsięwzięcia: facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/ oraz na stronie internetowej 4biegiraciborz.pl

Organizatorem półmaratonu są Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym Rafako S.A.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj