Ostrzeżenie – awaria oczyszczalni [AKTUALIZACJA]

1
awaria w oczyszczalni ścieków Racibórz
Uruchomione zostały już działania zespołu zarządzania kryzysowego.

Do awarii systemu oczyszczalni doszło w niedzielę, co skutkowało pojawieniem się nieprzyjemnego odoru. Mogą zaistnieć kolejne utrudnienia.

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, że doszło do uszkodzenia złoża biologicznego oczyszczalni ścieków substancjami niewiadomego zewnętrznego pochodzenia. W związku z zaistniałą sytuacją uruchomione zostały działania zespołu zarządzania kryzysowego, powiadomione zostały służby (Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Państwowa Straż Pożarna, Starostwo Powiatowe w Raciborzu).

- reklama -

Państwowa Straż Pożarna i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska przeprowadziły badania, z których wynika, że mimo uciążliwego odoru nie ma obecnie zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców. Mieszkańcy proszeni są o zgłaszanie pod numer 994 sygnałów dotyczących ewentualnych ognisk nieprzyjemnego zapachu. Biuro Zarządzania Kryzysowego informuje również, że o zdarzeniu zostały poinformowane organy ścigania. W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zmian w sytuacji zostaną podane komunikaty nadzwyczajne.

oprac. /A/, /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Jorguś

    O 14.00 słuchałem Radia 90, tam co godzinę mówią, o tym smrodzie w Raciborzu, i teraz mówili o ogromnym zrzucie smrodu, że to wina rolników!!!!!! pieprzenie w bambus. Vanessa-to pierdoły, nic w tym radiu nie ma, nawet muzyka do bani. Słuchajcie radia 90, polecam. Pozdrawiam wszystkich, wąchających smród, i tych z bólem głowy, tak ja mi łep napierdziela.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here