Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w maju

0
Spektakl „Ptasie opowieści”
Spektakl „Ptasie opowieści”

Już 3 maja RCK zaprasza na raciborską majówkę, zaś 10 maja na spektakl „Ptasie opowieści” a 11 maja wystąpi w Raciborzu Kabaret Skeczów Męczących. 

- reklama -

 

3 maja, godz. 14:00, Racibórz, Przystań kajakowa nad Odrą
Raciborska majówka z RCK
W programie:
14:00 – Koncert Raciborskiej Orkiestry Dętej „Plania”
14:40 – Pokaz mażoretek ZARA z Raciborza i Zawady Książęcej
15:00 – Występ Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha” im. Joli Rymszy z RCK
15:30 – Pokaz walki wojów ze Stowarzyszenia Drengowie Znad Górnej Odry oraz stanowisko bicia okolicznościowej monety
16:00 – Występy laureatów I Powiatowego Festiwalu Piosenki Turystycznej, Harcerskiej i Patriotycznej w Krzanowicach
16:20 – Koncert chóru żeńskiego VIVO z RCK
16:50 – Koncert Młodzieżowej Orkiestry RCK
18:00 – Koncert zespołu „Grupa Bez Nazwy” z RCK
Działania towarzyszące: poczęstunek grochówką, pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego, trening strzelecki z użyciem laserowego trenażera strzeleckiego, przejażdżki konną bryczką dla dzieci, zabawy z Crazy Club, maskotki: Raciborek, Sznupek z koszem cukierków dla dzieci, stoisko promujące wodę z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu, pokazy broni, konkurs strzelecki prowadzony przez Jednostkę Strzelecką 3054 Racibórz, gry i zabawy z Harcerzami 1 Raciborskiego Szczepu „Tropem wilka”, malowanie twarzy, dwa spływy (45-60 minut) z Jazu przy Rafako do Przystani. Start pierwszego z nich o 10:00, drugiego o 12:00. Meta na przystani w Parku Zamkowym odpowiednio ok. 11:00 i 13:00, mini wycieczki dla dzieci łodzią motorową WOPR. Wstęp wolny.

10 maja, godz. 10:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Spektakl „Ptasie opowieści”
Spektakl „Ptasie opowieści” to interpretacja znanego wiersza Juliana Tuwima w wykonaniu grupy teatralnej Małe Miodzio z RCK w ramach cyklu Dziecięca Scena Teatralna. Mali aktorzy pokażą własne spojrzenie na ptasi świat. Zabawna historia doprawiona kolorowymi kostiumami przysparza sporo zabawy najmłodszym aktorom i mamy nadzieję, że przykuje uwagę małego i dużego widza. Jest to pierwszy spektakl grupy, którą tworzą dzieci od 4 do 8 lat. Instruktor grupy i reżyseria spektaklu: Monika Kubica-Skaba. Scenariusz: na podstawie wiersza Juliana Tuwima. Obsada: Alicja Kaczmarczyk, Emilia Myszakowska, Emilia Ratuś, Fabian Lenard, Kamila Drzymała, Karolina Opiela, Katarzyna Kobylańska, Liliana Płonka, Magdalena Opiela, Maya Szembel, Miłosz Warchoł, Oliwia Bałys, Wiktoria Brent, Zofia Kostera, Zofia Rychlik, Zuzanna Rabenda. Bilet w cenie 5 zł. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

11 maja, godz. 18:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Kabaret Skeczów Męczących
Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów. I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji 15-lecia zespołu. Zupełnie nowe perypetie tych, dzięki którym pokochaliście Kabaret Skeczów Męczących. Najbardziej lubiane postaci w niespotykanych dotąd odsłonach. Premierowy program, pełen nowych skeczy, które już zaraz staną się absolutnymi hitami. Pamiętasz jak to było mieć 15 lat? – taki właśnie jest program Kabaretu Skeczów Męczących – pełen entuzjazmu, lekkości i niepohamowanej radości. W połączeniu ze scenicznym doświadczeniem i niepowtarzalnym stylem KSM powstał legendarny spektakl, którego nie możesz przegapić. Bilety w cenie 50, 60, 70 zł do nabycia w kasie RCK.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

publ. /j/

- reklama -

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here