Uczniowie SP3 wygrali Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej [ZDJĘCIA]

Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej
Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej

Młodzież z powiatu raciborskiego wzięła udział w VIII edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej, którego hasło przewodnie brzmiało „Młody człowiek w świecie pieniądza”.

26 kwietnia w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 1 w Raciborzu odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem „Młody człowiek w świecie pieniądza”. Najlepszą drużyną okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu.

- reklama -

Do konkursu przystąpili uczniowie z II i III klas gimnazjalnych oraz VII klas podstawówki. Pierwszy etap konkursu zorganizowano indywidualnie w każdej placówce, która wyraziła chęć uczestniczenia w projekcie. Drugi i trzeci poziom odbył się 26 kwietnia w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 1 (dawny Ekonomik).

W konkursie udział wzięło siedem drużyn z raciborskich i powiatowych szkół. Pośród nich byli uczniowie z Grzegorzowic, Kornowaca, Kuźni Raciborskiej, Nędzy oraz raciborskich SP1, SP3 i SP4. Rywalizacja odbywała się na dwóch etapach. W pierwszej części uczestnicy rozwiązali test ekonomiczny. Do kolejnej rundy zakwalifikowały się trzy drużyny, które wzięły udział w następnym quizie. O miano najlepszych „młodych ekonomistów” walczyły drużyny z SP3, Kornowaca i Kuźni Raciborskiej. Zwyciężyli uczniowie z SP3.

– Poziom wiedzy, jaki w tym roku wykazywali uczniowie, był imponujący. Pytania były naprawdę trudne, poziomem zbliżone do wiedzy, jaką wymaga się od maturzystów, albo uczniów technikum przystępujących do egzaminów zawodowych. Zagadnienia dotyczyły m.in. wiedzy z zakresu bankowości czy podatków. Uczniowie poradzili sobie z nimi znakomicie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Gratulujemy wszystkim, a szczególnie zwycięzcom – podkreśla Justyna Kwaśny, nauczyciel przedmiotów zawodowych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował starosta raciborski Ryszard Winiarski oraz Raciborska Izba Gospodarcza.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj