PONE: Raciborzanie zainteresowani ogrzewaniem gazem

0
Ogrzewanie
Ogrzewanie

Aż 174 wnioski na wymianę starych źródeł ciepła dotyczyły kotłów gazowych. Na drugim miejscu znalazły się piece na ekogroszek.

Zakończyła się ocena wniosków na wymianę starych źródeł ciepła złożonych przez raciborzan w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Program ten współfinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. O miejscu na liście wniosków decydowało spełnienie tzw. efektu ekologicznego.

- reklama -

Mieszkańcy w przeważającej części postawili na kotły gazowe. Na liście znalazły się aż 174 wnioski dotyczące właśnie tego źródło ciepła. Na drugim miejscu znalazły się piece na ekogroszek. W tym przypadku mieszkańcy złożyli 27 wnioski. Na liście znalazło się także 12 wniosków na kotły na biomasę oraz 4 wnioski na pompy ciepła. Najmniejsze zainteresowanie wśród mieszkańców budziło podłączenie do węzła ciepła miejskiego. Taki wniosek na liście znalazł się tylko jeden.

Miasto Racibórz prowadzi działania zmierzające do ograniczenia niskiej emisji na wielu płaszczyznach. Stare źródło ciepła w budynkach i w lokalach użytkowych można wymienić w ramach gminnego programu. Magistrat bierze także udział w programach złożonych w ramach subregionu zachodniego, dzięki któremu będzie można uzyskać dofinansowanie nawet do 100% kosztów netto wymiany źródła ciepła.

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here