Policja przypomina: Możemy sprawdzić autokar przed wyjazdem Twojego dziecka

Raciborska policja przypomina o możliwości kontroli autokaru przed wyjazdem

Raciborscy policjanci, jak co roku przed wyjazdami dzieci na wypoczynek, sprawdzają stan techniczny autokarów, a także stan trzeźwości ich kierowców i posiadane uprawnienia.

Rodzice i opiekunowie oraz organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży, przed wyruszeniem w trasę, jak zwykle mają możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy. W tym celu, najlepiej z 2-dniowym wyprzedzeniem, wystarczy zgłosić policjantom chęć przeprowadzenia takiej kontroli.

- reklama -

Zgodnie z przyjętymi zasadami, kontrole autokarów prowadzone będą przez raciborską drogówkę w stałym miejscu – na parkingu samochodowym w Raciborzu u zbiegu ulic: Armii Krajowej i Karola. Organizator wyjazdu lub przewoźnik, podczas telefonicznego zgłoszenia, zobowiązany jest do wskazania daty i godziny przyjazdu autobusu w miejsce kontroli.

Należy wziąć pod uwagę, iż kontrola autobusu może trwać do 1 godziny. Zgłoszenia przyjmuje: sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu tel. 324594290 (adres mailowy: [email protected]) lub zastępca dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu tel. 324594200.

publ. /k/
Fot. pixabay

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here