Rydułtowska Grupa Wsparcia dla Rodziców pomaga żyć po śmierci dziecka

0
Obecnie w Rydułtowach znajduje się miejsce pamięci o dzieciach, które odeszły
Obecnie w Rydułtowach znajduje się miejsce pamięci o dzieciach, które odeszły

Oferuje wsparcie psychologiczne i pomoc w zakresie prawnym, ale przede wszystkim Grupa Wsparcia dla Rodziców po Stracie Dziecka jednoczy rodziny zmagające się z bólem po odejściu maleństwa. 

- reklama -

 

W 2010 roku z inicjatywy trzech mam została założona w Rydułtowach Grupa Wsparcia dla Rodziców po Stracie Dziecka. Wśród założycielek jest Alina Spandel-Skupiń, której również przyszło zmierzyć się z bólem po stracie ukochanego maleństwa.

Rydułtowska Grupa Wsparcia dla Rodziców po Stracie Dziecka wspiera rodziny w trudnych momentach. Niestety, mimo rozwoju medycyny, część ciąż będzie kończyć się dramatycznie.

Tak… Corocznie ponad 50 tys. polskich rodzin dotkniętych zostaje tragedią śmierci dziecka. Przyjmuje się, iż 10 – 15 proc. wszystkich potwierdzonych medycznie ciąż kończy się poronieniem. Ponad 40 tys. kobiet doświadcza rocznie utraty dziecka nienarodzonego. Około 2 tys. dzieci rodzi się martwych lub umiera w okresie okołoporodowym.

Śmierć maleństwa rodzi ogromny ból…

U 60 proc. matek tracących dzieci występują ostre objawy stresu pourazowego. Po otrzymaniu informacji o śmierci dziecka, rodzice przechodzą zwykle kilka faz, będących naturalną obroną przed traumą: zaprzeczenia („…to mi się tylko śni…”), niedowierzanie („..może sprzęt źle zadziałał?…”), dysocjacja uczuć i emocji („to nieprawda”), niemożność wyrażenia uczuć, odrętwienie, lekceważenie informacji (wówczas bardzo ważna jest obecność męża lub kogoś z rodziny). Niestety prawie wszystkie kobiety po stracie dziecka obwiniają się za jego śmierć.

Czytaj więcej: Rydułtowska Grupa Wsparcia dla Rodziców pomaga żyć po śmierci dziecka

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here