Jolanta Reisch-Klose spotkała się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA]

0
Na finał Tygodnia Bibliotek gościem raciborskiej biblioteki była Jolanta Reisch-Klose

Dziennikarka i autorka książek dla dzieci spotkała się z młodymi czytelnikami w filiach na Płoni, w Brzeziu i na Ostrogu, poprowadziła również warsztaty dziennikarskie.

Na finał Tygodnia Bibliotek gościem raciborskiej biblioteki była Jolanta Reisch-Klose. Dziennikarka i autorka książek dla dzieci spotkała się z młodymi czytelnikami w filiach na Płoni, w Brzeziu i na Ostrogu. Z kolei dla młodzieży poprowadziła warsztaty dziennikarskie w Wypożyczalni i Czytelni Naukowej.

- reklama -

– Dzieci zaczną czytać, gdy się je tego nauczy! – przekonywała w trakcie spotkań Jolanta Reisch-Klose – autorka książek dla dzieci i dorosłych, dziennikarka i redaktorka, tłumaczka z języka angielskiego, założycielka i wykładowczyni Alternatywnej Szkoły Dziennikarstwa i Literatury, laureatka wielu konkursów dziennikarskich i literackich. Prywatnie mama 13-letniej Zuzi, z myślą o której pisze kolejne książki.

Na początku spotkań z uczniami szkół podstawowych pisarka opowiadała, czym zajmowała się, zanim zaczęła pisać książki i dlaczego w ogóle zdecydowała się na pisanie. Autorka chcąc pokazać dzieciom, jak wielką posiadają wyobraźnię, zaprosiła ich do udziału w zabawie tworzenia bajek na podstawie ilustracji. Na koniec spotkania dzieci zadawały pisarce liczne pytania oraz otrzymały autografy.

Dla starszych uczniów zorganizowano warsztaty dziennikarskie w Wypożyczalni i Czytelni na Rynku. Jolanta Reisch-Klose wspólnie z młodzieżą szukała odpowiedzi na pytanie, dlaczego informacja rządzi światem, jak zadawać właściwe pytania oraz dlaczego etyka jest tak ważna w zawodzie dziennikarza. Dziennikarka przeplatała liczną teorię ćwiczeniami praktycznymi – uczniowie mieli za zadanie m.in. utworzyć krótką notatkę na podstawie opowiedzianej historii czy wymyślić kilka pytań, które uczestnicy chcieliby zadać wybranej przez siebie osobie.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here