Kolejna edycja zajęć ZDROWA KOBIETA w Akademii Fitness

Akademia Fitness
Akademia Fitness

Na zajęcia profilaktyczne-lecznicze zaprasza mgr Agata Szczepaniak specjalista z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej (terapia dna miednicy).

- reklama -

 

Problem nietrzymania moczu stopniowo przestaje być tematem tabu. Kobiety w każdym okresie życia chcą czuć się zdrowo i komfortowo we własnym ciele i nareszcie wierzą, że mają do tego prawo. Już nie godzą się z opinią, że intymne problemy są normą po przebytych ciążach i porodach.

Na opisywaną przypadłość wpływa wiele czynników. – Czasem przyczyny są poważne, wymagają specjalistycznej rehabilitacji czy nawet zabiegu operacyjnego. Niejednokrotnie jednak jest to tylko zaburzenie, z którym można sobie poradzić. Objaw, że nasze ciało nie do końca działa tak, jak powinno. Trzeba mu pomóc, ucząc prawidłowej aktywności mięśni dna miednicy, pracując nad prawidłową postawą i masą ciała, eliminując szkodliwe, codzienne zachowania związane głównie z opróżnianiem pęcherza i jelita, ale także dotyczące dźwigania czy rodzaju uprawianego sportu – wyjaśnia mgr Agata Szczepaniak specjalista z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej (terapia dna miednicy).

Tego wszystkiego uczy ZDROWA KOBIETA – profilaktyczno-lecznicze zajęcia w Akademii Fitness skierowane do Pań w każdym wieku.

Pomocy szukamy, kiedy nasz problem jest nasilony i staje się coraz bardziej dokuczliwy. A wtedy bywa, że potrzebujemy już zaawansowanego leczenia. A przecież nasze ciało czasem przez lata wysyła subtelne sygnały, że coś nie jest w porządku. Biegamy często do toalety, oddając niewielkie ilości moczu, potrzeba wybudza nas w nocy, gubimy mocz w czasie kaszlu/kichania/śmiechu/podskoków/biegu albo czujemy dyskomfort w czasie jego oddawania. Towarzyszą nam inne zaburzenia dna miednicy: obniżenie narządów, zaparcia, bolesne miesiączki/owulacje i inne bóle okolicy miednicy (także podbrzusza, pachwin, dolnego odcinka kręgosłupa). Nawet, jeśli okazuje się, że wiele kobiet z naszego otoczenia skarży się na podobne dolegliwości, nie oznacza to, że są one normą. Po prostu stanowią powszechny problem – wg badań, co trzecia kobieta na świecie cierpi na którąś z form nietrzymania moczu.

W czerwcu ruszy kolejna edycja ZDROWEJ KOBIETY. Przyjdź, posłuchaj, poćwicz i pomóż swojemu ciału działać najlepiej, jak potrafi. Zapisy w Akademii Fitness (nr tel. 788 868656).

Akademia Fitness
47-400 Racibórz
ul. Ocicka 4
tel. 788868656

47-400 Racibórz,
ul. Zamkowa 4
tel. 502833558

www.akademia-fitness.eu
www.facebook.com/akademiafitness/

Artykuł sponsorowany

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here