Kurs o finansach owocnie zakończony [ZDJĘCIA]

O finansach w Bibliotece Racibórz
Zadowoleni i bogaci w nową wiedzę kursanci na zakończenie otrzymali certyfikat ukończenia szkolenia.

W raciborskiej bibliotece zakończył się kurs „O finansach…w bibliotece” – projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, dzięki któremu osoby po 50. roku życia oswajają świat finansów.

- reklama -

Raciborska biblioteka przyłączyła się do projektu 8 maja. Przeprowadzono łącznie pięć spotkań, w każdym wzięło udział ok. 20 osób. Uczestnicy kursu dowiedzieli się m.in. jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu i jak skutecznie zarządzać domowym budżetem. Uporządkowali także swoją wiedzę nt. podstawowych źródeł dochodów i wydatków w gospodarstwie domowych m.in. z wykorzystaniem kalkulatorów internetowych, rozwinęli umiejętności związane z posługiwaniem się bankowością elektroniczną w tym z wysyłaniem przelewów czy uczyli się wybierać najkorzystniejsze oferty bankowe.

– Najwięcej emocji wzbudził jednak temat ubezpieczeń. Przypomnieliśmy naszym kursantom o złotej zasadzie czytania wszystkiego dokładnie przed podpisaniem, szczególnie informacji napisanych małym druczkiem a także ostrzegliśmy przed specjalnymi ofertami, podejrzanymi telefonami i dożywotnią rentą – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.
Na koniec uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu. Obszerna fotorelacja ze wszystkich spotkań na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl

oprac./A/

fot. MiPBP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here