MKZ Unia Racibórz: Wspólne treningi Polaków, Niemców i Białorusinów [ZDJĘCIA]

MKZ Unia Racibórz
MKZ Unia Racibórz

W Raciborzu gościło prawie 100 zapaśników. Goście z Niemiec przyjechali do Raciborza z Lipska, Frankfurtu nad Odrą oraz Wirtembergii, a ekipa z Białorusi z Mińska.

W ramach programu Polsko–Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która w tym roku miała trójstronny charakter, od 18 maja do 1 czerwca w Raciborzu gościło blisko stu polskich, niemieckich oraz białoruskich zapaśników. Podczas wspólnych treningów na obiektach Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia i w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, młodzi sportowcy wspólnie szlifowali formę i doskonalili swoje niemałe już umiejętności. Goście z Niemiec przyjechali do Raciborza z Lipska, Frankfurtu nad Odrą oraz Wirtembergii, a ekipa z Białorusi ze stolicy swojego kraju – Mińska. Oprócz specjalistycznych treningów młodzi zapaśnicy w ramach zajęć korzystali także ze sportowej bazy Raciborza. Uczestnicy programu na zaproszenie prezydenta Mirosława Lenka wzięli udział w spotkaniu w raciborskim magistracie. Mieli również okazję odwiedzić Komendę Powiatową Policji w Raciborzu, Zamek Piastowski czy Browar Racibórz. Większość uczestników zgrupowania to aktualni reprezentanci swoich krajów w kategoriach młodzieżowych.

- reklama -

Od 1991 roku, kiedy Polska i Niemcy powołały do życia PNWM, wsparła ona w ramach obozów treningowych, warsztatów teatralnych czy projektów ekologicznych blisko 2,5 miliona młodych ludzi. Polscy i niemieccy zapaśnicy oprócz wspólnych integracyjnych treningów mogli również skorzystać z przygotowanego dla nich programu rekreacyjno-kulturalnego, wycieczek i wyjazdów do miejsc pamięci. Dzięki nawiązaniu współpracy uczestnicy projektu mogą lepiej poznać kulturę swoich sąsiadów i nawiązać nowe przyjaźnie. Sportowa współpraca zapaśników z Polski i Niemiec w Raciborzu ma już kilkunastoletnią tradycję i z pewnością będzie kontynuowana w najbliższych latach.

fot. MKZ Unia Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here