Młodzi rowerzyści z ZSP nr 2 zdobyli swoje pierwsze „prawo jazdy”

0
Racibórz: Egzamin na kartę rowerową w ZSP nr 2

Egzamin na kartę rowerową dla uczniów zorganizowali policjanci raciborskiej drogówki wspólnie z nauczycielami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu.

W miniony piątek (8 czerwca), pod czujnym okiem nauczycieli, młodzi cykliści przystąpili najpierw do trudnego egzaminu teoretycznego, w trakcie którego sprawdzono ich wiedzę dotyczącą podstawowych zasad ruchu drogowego oraz znajomości znaków drogowych, a następnie, na przygotowanym przez policjanta torze, uczniowie prezentowali swoje umiejętności praktyczne jazdy na rowerze.

- reklama -

– Piątkowa akcja raciborskiej policji dała najmłodszym użytkownikom dróg możliwość zdobycia ich pierwszych uprawnień do kierowania pojazdami (…). Spotkanie z najmłodszymi nie ograniczyło się jednak tylko do przeprowadzenia egzaminu na kartę. Każda wizyta mundurowych w szkole czy przedszkolu staje się bowiem okazją do szerzenia wiedzy i promocji bezpiecznych postaw u najmłodszych oraz uświadomienia zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach. W kolejnej części spotkania mundurowi przeprowadzili pogadankę z uczniami na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – wyjaśniają raciborscy mundurowi.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here