Pod pretekstem rozmowy, napadł i okradł mężczyznę. Grozi mu 12 lat więzienia

Kuźnia Raciborska: Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju

40-letni mieszkaniec Kuźni Raciborskiej uderzył poszkodowanego w twarz, po czym zabrał mu telefon komórkowy i portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, ok. godz. 19:50, na ulicy Kozielskiej w Kuźni Raciborskiej. – Agresor podszedł do poszkodowanego pod pretekstem rozmowy i bez powodu uderzył go w twarz, po czym zabrał mu telefon komórkowy i portfel z zawartością kilkuset złotych i dokumentów. Dyżurny policji, po przyjęciu zgłoszenia, niezwłocznie na miejsce skierował kuźniańskich mundurowych – relacjonuje przebieg zajścia raciborska policja.

- reklama -

Dzielnicowy z Kuźni, na podstawie wiedzy o swojej dzielnicy i po ustaleniu rysopisu sprawcy, trafnie wytypował osobę związaną z przestępstwem. Do zatrzymania sprawcy rozboju doszło ok. 1,5 godz. później, na ulicy Lewandowskiego.

Zatrzymany to 40-letni mieszkaniec Kuźni Raciborskiej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi mu nawet 12 lat pobytu „za kratkami”. Dzięki szybkiej reakcji kuźniańskich mundurowych, udało się również odzyskać część skradzionego mienia.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here