Raciborscy policjanci rozmawiają o bezpiecznych wakacjach z uczniami

Jak mile i bezpiecznie spędzić czas nad wodą, na placu zabaw, w domu i na koloniach. Co zrobić kiedy ktoś obcy puka do drzwi, pod jaki numer zadzwonić kiedy potrzebujemy pomocy i jak bezpiecznie podróżować. Raciborscy policjanci każdego dnia docierają do dzieci i młodzieży by mówić o bezpieczeństwie w czasie zbliżających się wakacji.

- reklama -

Wakacje tuż już za rogiem, więc policjanci z Raciborza rozmawiali z uczniami po to, by czas wolny od zajęć był też czasem bezpiecznym. Mundurowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej w Brzeziu i na Płoni. Dzieci zaczynają myśleć o czasie wolnym od zajęć, o przygodach które je czekają. My zaś spotykamy się z nimi by przekazać im to, co jest ważne by ten czas był spędzony bezpiecznie. W ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominamy jak zachować się nad kąpieliskiem czy na basenie. Zwracamy uwagę na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać i uwrażliwiamy na zachowania niebezpieczne. Wszystko po to, aby najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń było jak najmniej.

Policjanci przypominają o rzeczach ważnych, które warto wiedzieć bawiąc się w domu czy na podwórzu. Ostrzegają przed wchodzeniem na opuszczone domostwa, pustostany i place budowy. Przestrzegają również przed kontaktem z nieznajomymi i rozmawiają o bezpieczeństwie w podróży. Dzieci muszą wiedzieć, że jadąc samochodem pasy bezpieczeństwa mają być zapięte, a najmłodsi będą bezpieczni w fotelikach i siedziskach. Mundurowi przypominają również o właściwych zachowaniach podczas spacerów, na wczasach czy koloniach kiedy są pod opieką wychowawców.

Warto rozmawiać z naszymi pociechami w szkole, przedszkolu i w domu. To na nas dorosłych spoczywa obowiązek opieki nad nimi. To od nas powinni czerpać wiedzę dzięki której, same będą mogły zadbać o własne bezpieczeństwo. Zatem zdobywajmy wiedzę i przekazujmy dalej.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj