Wernisaż wystawy „Spontaniczne ekspresje” na raciborskim zamku [ZDJĘCIA]

Wernisaż wystawy "Spontaniczne ekspresje" na raciborskim zamku

Prezentowane na ekspozycji prace są efektem aktywności dzieci i młodzieży podczas warsztatów malarstwa i rysunku prowadzonych w Pracowni Evolutio.

Na Zamku Piastowskim w Raciborzu miał miejsce Finał III i IV Cyklu Warsztatów dla Dzieci i Młodzieży, które odbywały się od października 2017 do maja 2018 r. w Pracowni Evolutio. Na wystawie można zobaczyć prace dzieci i młodzieży, efekt ich twórczych poszukiwań, odkryć, a przede wszystkim zabawy. – Podczas oglądania zachęcamy do wyjścia poza ramy umysłu, poza oczekiwania i ocenę, a tym samym otwarcie się na tych młodych artystów. Artystów, którymi gdzieś w głębi wszyscy jesteśmy. Być może każdy znajdzie tam jakąś cząstkę siebie — mówi prowadząca warsztaty malarstwa i rysunku Violetta Larysz-Wołek.

- reklama -

– Warsztaty prowadzone w Evolutio wspierające rozwój młodych ludzi, łączą ruch i ekspresję manualną. Prowadzone są autorską metodą dance&image® (taniec&obraz), która powstała na bazie wieloletniego doświadczenia w dziedzinie rozwoju osobistego. Dzieci w naturalny sposób wykorzystują ruch jako środek wyrazu, a muzyka, taniec i ruch pomaga w budowaniu kontaktu z własnym ciałem i pogłębianiu jego świadomości, co skutkuje lepszą relacją z samym sobą, z rówieśnikami i z otoczeniem. Bardzo ważną częścią warsztatów jest odkrywanie i uruchamianie twórczego potencjału, uwrażliwianie na obcowanie z twórczością innych, odejście od oceny i krytyki, a przez to większe otwarcie na siebie samego i drugiego człowieka — dodaje Violetta Larysz-Wołek.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here