Tancerze Źródła zakończyli rok szkolny sukcesami [ZDJĘCIA]

0
SKZR Źródło
SKZR Źródło

Zespoły SKZR Źródło wystąpiły w ostatnim czasie na różnych koncertach aż 12 razy. We wszystkich konkursach tancerze stanęli na podium.

Dla zespołów Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło końcówka roku szkolnego obfitowała w występy i konkursy. Łącznie zespoły wystąpiły w czerwcu na różnych koncertach aż 12 razy. Na wszystkich konkursach udało się im stanąć na podium.

- reklama -

2 czerwca na Międzywojewódzkim Konkursie Folklorystycznym w Wiśle Raciborzanie IV zajęli drugie miejsce (pierwszego nie przyznano ), a Raciborzanie II otrzymali wyróżnienie. Następnego dnia w Konkursie Tanecznym na Górze św. Anny Zara I zajęła pierwsze miejsce, a Zara II – miejsce drugie.

Tydzień później, 8 czerwca, w Żorach odbył się Międzynarodowy Konkurs Taneczny Ballo, na którym Zespół Raciborzanie II zajął pierwsze miejsce, a Raciborzanie III – wyróżnienie. Tego samego dnia w Rybniku miał miejsce Międzynarodowy Konkurs Złota Lira. Tęcza III otrzymała wyróżnienie, Zara II zajęła miejsce trzecie, a Zara I zdobyła pierwsze miejsce i tytuł Grand Prix oraz Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W skład zespołów Zara I i Zara II wchodzą dzieci ze Stowarzyszenia Źródło” z Raciborza i Stowarzyszenia Bajtel z gminy Nędza.

W wakacyjnych planach zespołów Źródła jest udział w dwóch międzynarodowych festiwalach na Cyprze i start w Mistrzostwach świata Mażoretek w czeskiej Pradze. W połowie września Zespół Raciborzanie poleci na dwa tygodnie do Indii.

fot. SKZR Źródło
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here