PWSZ w Raciborzu podpisała umowę z Jastrzębską Spółką Węglową [ZDJĘCIA]

PWSZ w Raciborzu podpisała umowę z Jastrzębską Spółką Węglową

W ramach współpracy będą miały miejsce zarówno przedsięwzięcia badawcze, jak i dydaktyczne.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu i Jastrzębska Spółka Węglowa podpisały porozumienie o współpracy. PWSZ dołączyła do grupy prestiżowych uczelni takich jak Akademia Górniczo-Hutnicza czy Politechnika Śląska w Gliwicach, które już od kilku lat współpracują ze Spółką.

- reklama -

– Nasza uczelnia zyskała cennego partnera: firmę będącą największym producentem węgla koksującego w Unii Europejskiej, jednego z największych pracodawców w Polce. JSW jest liderem innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych w zakresie wydobycia i przetwórstwa węgla kamiennego. Partnerem PWSZ, a w jej ramach Instytutu Techniki, będzie spółka Advicom, należąca do Grupy Kapitałowej JSW SA, która realizuje zadania związane z budową i obsługą spójnego systemu informatycznego dla całej Grupy Kapitałowej JSW – tłumaczy PWSZ.

Przedmiotem współpracy będą zarówno przedsięwzięcia badawcze jak i dydaktyczne. Inżynierowie – pracownicy JSW włączą się w proces dydaktyczny uczelni: będą prowadzić zajęcia, konsultować programy studiów i współuczestniczyć w ich tworzeniu. Na bazie współpracy powinny zostać uruchomione już w najbliższych latach studia dualne. W PWSZ powstaną także nowe laboratoria ułatwiające realizację wspólnych przedsięwzięć. Raciborska PWSZ liczy także na to, że jej absolwenci znajdą w Jastrzębskiej spółce atrakcyjne miejsca pracy. W ramach inauguracji współpracy już jesienią zostanie zorganizowany w PWSZ dzień otwarty prezentujący techniczne osiągnięcia spółki Advicom, m. in. roboty najnowszej generacji.

fot. PWSZ
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj