Walki robotów w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Walki robotów na finał warsztatów robotyki i programowania Lego w raciborskiej bibliotece
Walki robotów na finał warsztatów robotyki i programowania Lego w raciborskiej bibliotece

Na finał warsztatów robotyki i programowania Lego miały miejsce walki na ringu, podczas których roboty musiały wykazać się siłą, a konstruktorzy biegłością w programowaniu.

W miniony piątek, 29 lipca, zakończyła się kolejna edycja warsztatów programowania i robotyki Lego organizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu i prowadzonych przez instruktora firmy Aktin. Uczestnicy dowiedzieli się, jak budować z klocków Lego, a przede wszystkim, jak sprawić, żeby to, co się zbudowało, ożyło. Wyobraźnia młodszej grupy znalazła ujście w konstrukcji całego klockowego zoo z ptakami, małpami i krokodylami na czele. Nie zabrakło również miniaturowych przykładów myśli technicznej – w czasie warsztatów powstały żurawie, zwodzone mosty czy łódki. Starsza grupa przez cały tydzień konstruowała roboty z zestawów Lego Mindstorms. Zwieńczeniem ich pracy były walki na ringu, w trakcie których roboty musiały wykazać się siłą a konstruktorzy biegłością w programowaniu.

- reklama -

To nie koniec wakacyjnych atrakcji, jakie przygotowała biblioteka w Raciborzu. Od poniedziałku do piątku można brać udział w zajęciach animacyjnych w bibliotece na Ostrogu i w pozostałych filiach bibliotecznych. Szczegóły na stronie internetowej biblioteki.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here