Sprawcy kradzieży rozbójniczej w rękach krzyżanowickiej policji. Pomogła publikacja wizerunków

Krzyżanowice: Sprawcy kradzieży rozbójniczej w rękach policji

Podejrzani mężczyźni, w wieku 20 i 22 lat, zostali już objęci dozorem policji. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Przypomnijmy, 24 czerwca br., ok. godz. 1:20, w Krzyżanowicach w rejonie ulicy Tworkowskiej doszło do kradzieży rozbójniczej — poszkodowany w zdarzeniu mężczyzna stracił telefon komórkowy o wartości 1600 zł. O tym zdarzeniu pisaliśmy już tutaj.

- reklama -

W toku prowadzonego przez policję postępowania został zabezpieczony zapis z monitoringu, obejmujący miejsce zdarzenia, na którym widoczni są dwaj sprawcy (młodzi mężczyźni). Policja opublikowała ich wizerunek, żeby, z pomocą świadków, szybciej ustalić ich tożsamość.

Podjęte działania pozwoliły policjantom z krzyżanowickiego komisariatu na ustalenie danych personalnych mężczyzn. Ich zatrzymanie było już tylko kwestią czasu.

Pierwszy podejrzany w ręce krzyżanowickich stróży prawa wpadł 28 czerwca br., natomiast drugi – 1 lipca został zatrzymany przez policjantów z gorzyckiego komisariatu. Zatrzymani to 20- i 22-letni mieszkańcy powiatu wodzisławskiego.

Panowie trafili już do policyjnego aresztu, gdzie przedstawiono im zarzuty. Prokurator, na wniosek raciborskich śledczych, zastosował w stosunku do sprawców dozór policyjny. Grozi im do 10 lat pobytu w więzieniu.

Krzyżanowice: Policja zatrzymała sprawców kradzieży rozbójniczej

– Za okazaną pomoc Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. mgr Łukasz Krebs oraz kierownictwo krzyżanowickiego komisariatu na ręce przedstawicieli redakcji oraz osób, które przekazały cenne informacje, składają wyrazy uznania i podziękowania. Dzięki wzorowej postawie mieszkańców, osoby, które popełniły przestępstwo, zostały ustalone i zatrzymane, a ich naganne zachowanie zostanie ukarane – podziękowała na swojej stronie internetowej raciborska policja.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here