Egzamin dojrzałości w liceach i technikach. Jak poszło maturzystom?

0
Racibórz: Wyniki matur w liceach i technikach

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała, że maturę w kraju zdało 79,7% uczniów liceów i techników. Choć ogółem zdawalność w Raciborzu była wyższa, swojego egzaminu dojrzałości nie zdało wielu uczniów raciborskich techników.

Egzamin maturalny w tym roku trwał od 4 do 25 maja. W szkołach prowadzonych przez powiat raciborski przystąpiło do niego 618 uczniów. Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, w całym kraju maturę zdało 79,7% uczniów liceów i techników. W szkołach prowadzonych przez powiat raciborski zdawalność wyniosła 82,36%.

- reklama -

Średnią zdawalność w powiecie raciborskim podniosły wyniki maturzystów z liceów ogólnokształcących. Tutaj średnia zdawalność wyniosła 95,27% i jest wyższa od średniej zdawalności nie tylko w kraju, ale również w województwie śląskim, w którym średnia zdawalność wyniosła 84,5%. W I Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu maturę zdało 95,33% uczniów, a w II Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Raciborzu 95,21%.

Wyniki matur poznali też uczniowie czterech techników prowadzonych przez powiat raciborski. Tutaj średnia zdawalność była niższa i wyniosła 67,65% (przy wyższej średniej krajowej, wynoszącej 69,60%). Zdawalność w poszczególnych technikach przedstawia się następująco: Technikum Nr 1 (CKZiU Nr 1 – dawny ZSE) – 67,92 %, Technikum Nr 2 (CKZiU Nr 1 – dawny ZSBiRR) – 78,79 %, Technikum Nr 3 (CKZiU Nr 1 – dawny ZSZ) – 44,64 %, Technikum Nr 4 (CKZiU Nr 2 „Mechanik”) – 79,24 %.

Absolwenci techników oczekują jeszcze na równie ważne wyniki egzaminów zawodowych, które będą znane w sierpniu.

Całościowe podsumowanie zdawalności tegorocznych matur również będzie możliwe dopiero w sierpniu – ci uczniowie liceów i techników, którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu, mają wtedy prawo do jego poprawki.

publ. /k/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here