O Koziołku Matołku w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]

0
Lato z biblioteką
Lato z biblioteką

Bohaterem kolejnego spotkania w ramach „Lata z biblioteką” był Koziołek Matołek.

Uczestnicy „Lata z biblioteką” nie narzekają na nudę. Kolejny bajkowy wtorek w ramach zajęć na Ostrogu był poświęcony postaci Koziołka Matołka.

- reklama -

Na początku spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną przybliżającą nie tylko postać słynnego bohatera jednej z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych, ale również jego twórców – Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Następnie korzystając z dobrej pogody, udały się na pobliskie podwórko, gdzie dały upust swoim artystycznym zdolnościom, malując na rozpiętej między drzewami przezroczystej folii. Filię nr 2 przy Bielskiej 12, w której odbywają się zajęcia, odwiedziła tego dnia także grupa z pobliskiego Zespołu Szkół Specjalnych, która chętnie włączyła się w zajęcia plastyczne.

W czwartek dzieci odwiedzą Muzeum Śląskie w Katowicach, gdzie będą uczestniczyć w warsztatach pszczelarskich i muzealnej wycieczce. Cały czas można jeszcze dołączyć do zajęć organizowanych przez filie biblioteczne. Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest na stronie internetowej biblioteki biblrac.pl.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here