Jednostki OSP mają nowy sprzęt ratowniczy

krzanowice - przekazanie sprzętu ratowniczego OSP

Nowy sprzęt ratowniczy został przekazany jednostkom OSP w Urzędzie Miejskim w Krzanowicach. Otrzymany sprzęt pomoże możliwie szybko dotrzeć do osób uwięzionych w pojazdach lub poszkodowanych w wypadkach. Będzie również przydatny przy wszelkiego rodzaju zdarzeniach drogowych.

W dniu 18.07.2018 r. w Urzędzie Miejskim w Krzanowicach odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu nabytego przez Gminę Krzanowice na rzecz jednostek OSP.

- reklama -

Wśród otrzymanego sprzętu znalazły się automatyczne defibrylatory, hydrauliczne nożyce, detektory napięcia, przenośne zestawy oświetleniowe, uniwersalne narzędzia ratownicze oraz elementy związane z zabezpieczaniem miejsca wypadku. Zakup sprzętu został sfinansowany z funduszy przeznaczonych na pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Otrzymany sprzęt pomoże możliwie szybko dotrzeć do osób uwięzionych w pojazdach lub poszkodowanych w wypadkach będzie również przydatny przy wszelkiego rodzaju zdarzeniach drogowych. Na miejscu zdarzenia z reguły pierwsze są jednostki OSP, dlatego ważne jest umożliwienie udzielenia pierwszej pomocy i wyciągniecie osób poszkodowanych.

Sprzęt był wręczany przedstawicielom jednostek OSP w obecności Sekretarza z Ministerstwa Sprawiedliwości Pana Krzysztofa Krzemińskiego oraz Komendanta Powiatowego PSP w Raciborzu mł. bryg. Jarosława Ceglarka. Burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla serdecznie podziękował przedstawicielowi ministerstwa za finansowe wsparcie jednostek OSP, w imieniu ochotników za otrzymany sprzęt podziękował również Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Krzanowicach druh Józef Maindok.

  • wartość zadania brutto 78584,27 zł
  • kwota dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości 77798,43 zł
  • kwota wkładu własnego 785,84 zł

Zakup urządzeń i wyposażenia dofinansowany jest ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

oprac./A/

fot. UM Krzanowice

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj