Lato z Biblioteką z wizytą w Stacyjkowie w Rudach [ZDJĘCIA]

0
Lato z Biblioteką z wizytą w Stacyjkowie w Rudach
Lato z Biblioteką z wizytą w Stacyjkowie w Rudach

Uczestnicy wyprawy nie tylko przejechali się kolejką wąskotorową, ale i szaleli w parku linowym czy przymierzali średniowieczne stroje.

Stoi na stacji w Rudach Raciborskich lokomotywa… We wtorek, w ostatni dzień lipca, pot spływał nie tylko z lokomotywy, ale i z uczestników Lata z Biblioteką. Wizyta w Stacyjkowie była kolejną z atrakcji, jakie biblioteka przygotowała dla najmłodszych.

- reklama -

Na terenie Stacyjkowa, oprócz kolejki wąskotorowej, znajduje się również dziecięcy park liniowy, który zapewnił uczestnikom chwile pełne bezpiecznego szaleństwa. Kolejnym punktem wycieczki była prezentacja średniowiecznych strojów. Dzielni ochotnicy – nie pomni na upał – wypróbowali na własnej skórze ubiór codzienny średniowiecznego chłopa i wojaka.

Koła w ruch! Jednak największą atrakcją Stacyjkowa jest bez wątpienia kolejka wąskotorowa. Wagoniki zapełnione uczestnikami Lata z Biblioteką odbyły podróż na trasie Rudy – Paproć – Rudy. Nie rozpędziły się przy tym jak Pendolino, ale pęd wiatru i tak mile schłodził rozgrzanych wycieczkowiczów.

To nie koniec wyjazdowych atrakcji. 9 sierpnia odbędzie się wycieczka do JuraParku w Krasiejowie, natomiast 23 sierpnia będzie można zwiedzić Park Doświadczeń w Krakowie. Chętnych biblioteka zaprasza do kontaktu z Filią nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12, tel. 32 415 84 86.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here