Kolejne udogodnienia online w Starostwie Powiatowym

starostwo_raciborz
Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Długie godziny w kolejkach w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odchodzą w zupełne zapomnienie. Rezerwacja terminu online sprawach rejestracji czy wyrejestrowania pojazdu działa już od kilku miesięcy. Teraz można umówić się także w sprawie wymiany i odbioru stałego dowodu rejestracyjnego oraz przy załatwianiu spraw związanych z prawem jazdy.

Po ośmiu miesiącach od wdrożenia przez Ministerstwo Cyfryzacji systemu CEPiK 2.0 wciąż pojawiają się problemy z jego funkcjonowaniem. Urzędnicy borykają się z niestabilnością działania systemu informatycznego oraz problemami z wymianą danych o pojazdach i ich właścicielach. W wielu przypadkach wydłuża to czas obsługi klientów, a w niektórych wręcz uniemożliwia zarejestrowanie samochodu.

- reklama -

Od maja br. rejestrujący pojazdy mogą z wyprzedzeniem zarezerwować termin wizyty w starostwie. Znacznie skraca to czas oczekiwania ponieważ w urzędzie można pojawić się dosłownie parę minut przed umówioną godziną. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców, systemem rezerwacji objęto także inne usługi świadczone przez Wydział Komunikacji – informuje Andrzej Chwalczyk naczelnik wydziału. Umówić się na wybraną godzinę można nie tylko w sprawach rejestracji czy wyrejestrowania pojazdu ale także przy wymianie i odbiorze stałego dowodu rejestracyjnego oraz przy załatwianiu spraw związanych z prawem jazdy.

Szczegóły działania systemu rezerwacji oraz wskazówki jak z niego korzystać zawarto w załączonej poniżej ulotce:

Starostwo Powiatowe

Zgodnie z przepisami na rejestrację zakupionego pojazdu, zgłoszenie sprzedaży czy złomowania mamy 30 dni.

oprac./A/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj