Powstała gra planszowa o powiecie raciborskim

Gra planszowa „Na raciborskim szlaku”. Fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Gra planszowa „Na raciborskim szlaku”. Fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Gra „Na raciborskim szlaku” prezentuje to, z czego słynie ziemia raciborska. Gracze poznają najciekawsze zakątki powiatu, przeżywając liczne przygody w Raciborzu czy Rudach.

Powiat raciborski wydał grę planszową, dzięki której można odkryć atrakcje ziemi raciborskiej. Pomysł na grę „Na raciborskim szlaku” zrodził się w głowie Szymona Bolika, a założenia graficzne przygotował Tomasz Bolik. Powstała ona przy współpracy członków Grupy Nerd oraz Klubu Gier Planszowych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

- reklama -

U podstaw stworzenia gry leżało przede wszystkim zaprezentowanie tego, z czego słynie ziemia raciborska. Zarówno mały, jak i duży podróżnik odnajdą w powiecie coś dla siebie. Są tu urokliwe krajobrazy leśne, parki, rezerwat przyrody, meandrujące rzeki Odra i Ruda oraz rzadko spotykane zabytki i ciekawe atrakcje. Są miejsca stworzone z myślą o dzieciach, ale i takie, które sprawią radość dorosłym.

Wyruszając w podróż raciborskim szlakiem, gracz przemierzy je wszystkie. Rozpocznie tam, gdzie zaczyna się Polska – w Chałupkach, poznając najciekawsze zakątki powiatu, przeżywając liczne przygody w Raciborzu czy Rudach, pieszo, promem lub rowerem, dotrze do Pietrowic Wielkich.

Gra jest materiałem promocyjnym i będzie wykorzystywana jako m.in. nagroda w konkursach dla dzieci. Zostanie także przekazana do przedszkoli i szkół w powiecie i miejscowościach ościennych. Można ją też kupić w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Grze towarzyszy mini przewodnik z opisem wskazanych atrakcji oraz quizem.

– Już dziś zapraszamy w podróż „po raciborskim szlaku”, początkowo po planszy, a potem do samodzielnego odkrywania uroków ziemi raciborskiej – zachęca Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj