Raciborzanie wyruszyli na Jasną Górę

42 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Racibórz
fot. archiwum

W dniu dzisiejszym, 13 sierpnia 2018r. wyruszył raciborski strumień pielgrzymów uczestniczących w 42 Opolskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

42. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbywa się w tym roku pod hasłem: „Idziemy do Matki w świetle i mocy Ducha Świętego”. W niedzielę 12 sierpnia wyruszyła pielgrzymka z Nysy. Z Raciborza, Opola i Głubczyc, pielgrzymki wyruszyły 13 sierpnia, czyli dziś o poranku. Jutro wyruszą zaś pielgrzymi z Kluczborka i Krapkowic. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 18 sierpnia o godz. 11.00. W sumie w 42. edycji pielgrzymki bierze udział ponad 3 tysiące pątników. Tegoroczna Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jest naznaczona kilkoma rocznicami i postaciami – 450 lat temu zmarł Św. Stanisław Kostka, a 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość.

- reklama -

Wyjście pątników z Racibórz zaingerowała msza święta o godz. 9.00. w parafii Św. Jana Chrzciciela na Ostrogu. W drodze do jasnogórskiego sanktuarium pielgrzymów czeka kilka postojów i noclegów, m.in. w Rudach Raciborskich, Ujeździe (Studzionka), Żędowicach. Ze względu na tegoroczne upały trasa, którą przejdą wierni na pewni nie będzie najłatwiejsza. Jednak, jak mówił ks. prałat Mikołaj Mróz – „Na pielgrzymce uczycie się granic własnej wytrzymałości. Ale nie to jest celem pielgrzymki. Celem jest, żeby nam klapki z oczu spadły. Żebyśmy zadali sobie pytania: Po co ja żyję? Co to znaczy, że jestem chrześcijaninem?”.

oprac./A/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj