Dziecko uwięzione w płonącym samochodzie! Dramatyczne sceny na rybnickim osiedlu. [ZDJĘCIA]

0
dziecko w płonącym samochodzie.
Dramatyczne sceny na rybnickim osiedlu. 3- latek uwięziony w płonącym samochodzie. fot.: Arkadiusz Biernat

3-latek uwięziony w płonącym samochodzie.  Świadkowie zamiast pomóc, robią filmiki telefonami.

Wczoraj wieczorem w Rybniku, przy ul. Kadetów doszło do dramatycznych wydarzeń. Najprawdopodobniej w wyniku niesprawnej instalacji LPG w samochodzie, doszło do jego zapalenia. W tym czasie w pojeździe znajdował się 3 letni chłopiec. 41- letni ojciec, który w chwili zapłonu znajdował się na zewnątrz, rzucił się na ratunek. Przy buchających płomieniach udało mu się wyciągnąć z płonącego pojazdu swojego 3 letniego syna. Niestety nikt z otaczających to miejsce zdarzenia gapiów, nie był skory do pomocy. Ludzie gromadzili się wokół rozgrywającego się na ich oczach dramatu i …. filmowali zdarzenie telefonami komórkowymi!

- reklama -

W komunikacie rybnickiej policji możemy przeczytać- „Niepokojący jest fakt, że prawie nikt nie chciał pomóc poszkodowanym pomimo, że na miejscu było wielu gapiów. Część osób nagrywała tragedię telefonem, zamiast podać pomocną dłoń. Apelujemy do mieszkańców o udzielanie pomocy w takich przypadkach. Pomaganie to nasz społeczny obowiązek.”

 Przybyłe na miejsce Służby ugasiły pożar, zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz udzieliły niezbędnej pomocy poszkodowanym. Chłopiec ma poparzone 50% ciała, a ojciec dłonie. 3-latek w stanie ciężkim, w śpiączce farmakologicznej przebywa obecnie w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia w Katowicach, do którego został przetransportowany helikopterem. Jak podkreśla ordynator oddziału – jego leczenie będzie długotrwałe.

/EnDe/

- reklama -