Otwarcie nowej remizy i świetlicy w Rudyszwałdzie [ZDJĘCIA]

W Rudyszwałdzie oficjalnie otwarto nową remizę i świetlicę wiejską
Pomysł budowy tego wielofunkcyjnego budynku zrodził się sześć lat temu. Po konsultacjach z mieszkańcami Rudyszwałdu radni uznali, że powinien powstać jeden wspólny, nowoczesny obiekt dający miejsce wszystkim organizacjom.

Rudyszwałd wzbogacił się o nową remizę oraz świetlicę wiejską. Oficjalne otwarcie nowoczesnego i funkcjonalnego budynku  nastąpiło w sobotę 18 sierpnia 2018r. Inwestycja kosztowała prawie 1,8 mln zł.

Nowy obiekt ma prawie 570 m kw. Jest to budynek o trzech kondygnacjach z poddaszem użytkowym  i jest dostępny dla osób niepełnosprawnych – posiada zewnętrzną windę. Mieści salę spotkań, salę szkoleniową, zaplecze kuchenne, dwa garaże i pomieszczenie biuro techniczne OSP, a ponadto biuro sołtysa i rady sołeckiej, sanitariaty i pomieszczenia pomocnicze. W budynku jest zainstalowane ogrzewanie gazowe. Inwestycja kosztowała prawie 1,8 mln zł i sfinansowana została całkowicie z budżetu gminy Krzyżanowice. Pomysł budowy budynki zrodził się kilka lat temu. W 2015 r. opracowano dokumentację i uzyskano pozwolenia na budowę. Prace budowlane rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, a zakończyły latem tego roku. Wyposażenie (meble) jest sfinansowane z Funduszu Inicjatyw Lokalnych Urzędu Marszałkowskiego. Pozostałe wyposażenie będzie zakupione z funduszu sołeckiego oraz ze środków sołeckich. W planach jest dalsza rozbudowa terenu wokół budynku. W miejscu po budynku szkoły ma powstać parking. Będzie również nowy plac zabaw, na który gmina pozyskała środki z Funduszu Inicjatyw Lokalnych Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

- reklama -

W uroczystym otwarciu remizy, poza mieszkańcami, uczestniczyli posłowie Gabriela Lenartowicz i Grzegorz Janik, komendant powiatowy PSP mł. bryg. Jarosław Ceglarek, szef zarządu powiatowego OSP druh Stefan Kaptur, samorządowcy oraz delegacje gminnych OSP i zaprzyjaźnionej SDH Kozmice. Na uroczystość przybyli też strażacy z partnerskiej gminy Aschach an der Donau. Austriackiej delegacji przewodzili komendant Andreas Moser i były komendant Franz Paschinger. Wójt gminy Grzegorz Utracki podziękował wszystkim zaangażowanym w prace projektowe, nadzór i budowę obiektu – pracownikom urzędu, radzie sołeckiej, miejscowym organizacjom społecznym oraz mieszkańcom Rudyszwałdu, a także radnym, którzy podjęli decyzję o budowie remizy i jej finansowaniu. Budynek poświęcili proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Rudyszwałdzie ks. Piotr Figurniak oraz kapelan strażaków o. Marceli Dębski.

oprac./A/

fot. Gmina Krzyżanowice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here