Zastępca komendanta zatrzymał sprawcę kradzieży motocykla

0
Złodzieje wpadli w ręce policjantów. Grozi im do 5 lat więzienia. Fot.: pixabay.com

Skradł motocykl, który rozbił, zatrzymał dla siebie lodówkę turystyczną wartości 800 zł. I tak dosięgła go ręka sprawiedliwości.

W ręce rydułtowskiej policji wpadł 30-latek podejrzany o włamanie do altanki i pomieszczeń gospodarczych. Skradziono wówczas m.in. motocykl crossowy. Dwa tygodnie temu KPP w Wodzisławiu Śląskim opublikowała nagranie z monitoringu i portret pamięciowy sprawcy. 21.08 w Rybniku mężczyzna został zatrzymany przez Zastępcę Komendanta Komisariatu Policji w Rydułtowach. Ustalono, że jest również sprawcą włamania do sklepu spożywczego w Radlinie. Grozi mu 10 lat więzienia.

- reklama -

Do kradzieży z włamaniem do altanki doszło w kwietniu w Rydułtowach. Sprawca skradł motocykl crossowy yamaha, lodówkę turystyczną i narzędzia. W trakcie policyjnego śledztwa rydułtowscy kryminalni pozyskali nagranie monitoring. Zarejestrował on moment upadku motocyklisty, który po tym zdarzeniu porzucił skradziony motocykl na jednej z posesji przy ulicy Wiejskiej w Gaszowicach. Ponadto katowiccy mundurowi sporządzili portret pamięciowy sprawcy, który opublikowaliśmy. Dalsza praca śledczych pozwoliła na wytypowanie prawdopodobnego sprawcy kradzieży z włamaniem. Ustalono, że może on mieszkać w Rybniku. Wczoraj na teren wytypowanej posesji mieszkalnej, wraz z policjantem pionu kryminalnego, udał się zastępca komendanta z rydułtowskiego komisariatu. Na miejscu stróże prawa zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Mundurowi dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. Znaleźli skradzioną lodówkę turystyczną wartą 800 złotych. Właściciel posesji został zatrzymany. 30-latek przyznał się do włamania. Ponadto ustalono, że w czerwcu mężczyzna włamał się do sklepu spożywczego w Radlinie. Zatrzymanemu grozi teraz do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

publ. /EnDe/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here