Policjanci z Kuźni Raciborskiej pomagają zwierzętom

Kuźniańscy policjanci wzięli udział w zbiórce dla zwierząt
Kuźniańscy policjanci wzięli udział w zbiórce dla zwierząt

Policjanci zgromadzili cztery duże worki suchej karmy oraz 10 puszek mokrej karmy, które trafiły do najbardziej potrzebujących zwierząt będących pod opieką OTOZ Animals – oddział w Raciborzu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej aktywnie zaangażowali się w akcję pomocy dla zwierząt. Zbierali oni dobrowolne datki, za które zakupiono karmę dla pokrzywdzonych przemocą, jak również dotkniętych bezdomnością czworonogów. Komendant Marek Ryszka przekazał przedstawicielce OTOZ Animals – oddział w Raciborzu cztery duże worki suchej karmy i 10 puszek mokrej karmy.

- reklama -

Mundurowi podkreślają, że bardzo bliski jest im temat odpowiedzialności właścicieli wobec zwierząt domowych, ich obowiązków i zakazów wynikających z ustawy o ochronie zwierząt. Podczas spotkania z przedstawicielką OTOZ Animals poruszyli problematykę znęcania się nad zwierzętami oraz zwrócili uwagę na zjawisko bezdomności zwierząt, a także na możliwości niesienia im pomocy. Policjanci przedstawili także działalność policji na rzecz praw zwierząt i wykorzystanie takich narzędzi jak Zielone Strefy, Aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapę Zagrożeń, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane przez obywateli do zgłaszania niepokojących zjawisk związanych ze zwierzętami i ich niehumanitarnym traktowaniem. Tym samym dzięki możliwościom, jakie dają te aplikacje, każdy może pomagać zwierzętom i nie być obojętnym na ich los.

– Jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt, poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem, to skontaktuj się z nami! Specjalnie do twojej dyspozycji stworzyliśmy adres poczty elektronicznej: [email protected] – informują policjanci. – Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt, to skontaktuj się z nami! – apeluje policja.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here