IRA dała metalowy koncert na festiwalu Magia Rocka w Lyskach [ZDJĘCIA]

0

Na koncercie w Lyskach IRA zagrała klasyczną mieszankę metalowego rocka z odrobiną rockowej ballady. Zobacz obszerną relację z koncertu na Magii Rocka. 

- reklama -

 

 

Zespół IRA zadebiutował ponad 30 lat temu. Popularność w kraju dała mu druga płyta, wydana w 1991 roku „Mój dom”. Nowe brzmienie oparte na melodyjnym rock’n’rollu zmieszanym z amerykańskim rockiem oraz hard rockiem przypadł do gustów fanów, a sama grupa zyskała na popularności. Zespół w swojej historii zmieniał zresztą wielokrotnie styl szukając swojej drogi na scenie muzycznej. Po początkowo nieco cięższym brzmieniu, przez rockowe ballady zespół zmierzał do coraz bardziej metalowego brzmienia. Czwarty album grupy zatytułowany „Znamię” cechuje thrash metalowa drapieżność.

Powrót do łagodniejszych utworów nastąpił ponownie w roku 2007. Na nowej płycie ponownie pojawiają się klasyczne rockowe ballady i spokojniejsze brzmienie. Zespół powoli odbudowuje pozycję wśród pierwszych fanów. Kolejne złagodzone utwory i duża różnorodność w stylu bliższym pop oraz pop-rock, ustabilizowały charakter brzmienia zespołu i krąg stałych odbiorców. Z powodzeniem IRA na swoje koncerty przyciąga zarówno młode pokolenie jak i wiernych fanów, którzy zapamiętali zespół z najważniejszej dla zespołu płyty „Mój dom”.

Ireneusz Burek

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here