Raciborzanie w projekcie „Szkoła młodych przedsiębiorców”

0
Szkola mlodych przedsiebiorcow

Raciborscy nauczyciele, wykładowcy oraz studenci i uczniowie wezmą udział w projekcie „Szkoła młodych przedsiębiorców”. Celem szkoleń jest zdobycie wiedzy i umiejętności korzystania z narzędzi startupowych.

Projekt „Szkoła młodych przedsiębiorców” jest realizowany od września do grudnia 2018 roku. Głównym celem projektu jest nabycie wiedzy i umiejętności korzystania z narzędzi startupowych, pomagających założyć własną, innowacyjną firmę, potrzebnych do tworzenia i weryfikowania pomysłów biznesowych oraz ich wprowadzania na rynek. Spodziewanymi rezultatami projektu będzie nie tylko zdobyta wiedza ale również zwiększanie umiejętności autoprezentacyjnych, a absolwenci programu będą w stanie podjąć samodzielne działania na rynku pracy.

- reklama -

W projekcie planowany jest udział 19 nauczycieli ze szkół średnich powiatu raciborskiego i wykładowców z PWSZ oraz 95 uczniów/studentów. W pierwszej kolejności nauczyciele będą uczestniczyć w cyklu 5 warsztatów, których program zostanie przygotowany przez ekspertów Startup Academy. Podczas szkolenia, pogłębiona zostanie wiedza nie tylko teoretyczna, ale przede wszystkim praktyczna. Zostanie poruszony temat dotyczący metod budowania firmy i testowania pomysłów na biznes, a zdobyta przez uczestników wiedza zostanie przekazana uczniom i studentom. Następnie po warsztatach każdy z nauczycieli z 5-cio osobową grupą uczniów stworzy ciekawy pomysł i model biznesowy za pomocą metody Business Model Canvas, zbada potrzeby potencjalnych grup docelowych przy użyciu technik Value Proposition Canvas i Customer Development oraz przetestuje pomysł za pomocą metod Lean Startup i Validation Board.

Na koniec grupy opracują strategię marketingową oraz stworzą prezentację multimedialną. Trenerzy Startup Academy wybiorą 10 najlepszych projektów biznesowych. Zostaną one zaprezentowane na Zamku Piastowskim w Raciborzu podczas finałowego dnia Pitch Day. Na wydarzenie zostaną zaproszeni inwestorzy oraz eksperci, którzy będą oceniać prezentujących oraz potencjał biznesowy stworzonych startupów. Projekt zakończy się wręczeniem certyfikatów oraz nagród rzeczowych dla zwycięskiego zespołu.

Wartość całkowita projektu: 34 751,00 zł
Dofinansowanie przez Narodowy Bank Polski: 14 248,00 zł
Wkład własny Powiatu Raciborskiego: 20 503,00 zł

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

oprac./A/

fot. startupacademy

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here