Ruszyła rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego

ruszyła rewitalizacja ogórdka jordanodwskiego

Długo wyczekiwana przez mieszkańców Raciborza rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego właśnie nabiera tempa. Przekazano plac budowy pod Ogródek, który ma stać się atrakcyjnym miejscem rekreacji i wypoczynku w naszym mieście.

12 września 2018r. nastąpiło przekazanie placu budowy pod rewitalizację Ogródka Jordanowskiego. Inwestycja ta wynika z Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Racibórz na lata 2014-2020 i jest jedną z kluczowych, realizowanych w obszarze rewitalizacji miasta. Przedmiotem przedsięwzięcia jest stworzenie dla mieszkańców bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca wypoczynku i rekreacji w mieście.

- reklama -

Na terenie Ogródka zaplanowano szereg różnych atrakcji, w tym instalacji i urządzeń zabawowych dostosowanych do potrzeb osób w każdym wieku, także osób niepełnosprawnych oraz matek z małymi dziećmi.

Ogródek Jordanowski jest miejscem o szczególnym znaczeniu, gdyż skupia wokół siebie instytucje, które pozytywnie oddziaływają na proces rewitalizacji miasta – graniczy z Młodzieżowym Domem Kultury, w bliskim sąsiedztwie znajduje się także Miejska i Powiatowa Biblioteka, która również w ramach pakietu rewitalizacyjnego poddana została kompleksowej przebudowie ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych, osób starszych oraz matek. Dopełnieniem powyższych działań są inwestycje realizowane na terenie budynków po byłej siedzibie Komendy Powiatowej Policji oraz w obszarze ul. Długiej oraz Placu Długosza.

Projekt budowy miejskiego placu zabaw na terenie Ogródka Jordanowskiego został wybrany do dofinansowania w drodze otwartego konkursu. Wartość otrzymanego dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie aż 95% wartości kosztów kwalifikowalnych czyli 2 147 028,79 mln zł.

oprac./A/

fot. UM Racibórz

- reklama -

4 KOMENTARZE

    • Dodałbym, że pseudo- rewitalizacja ul. Długiej może być przyczyną jej całkowitego upadku. Powstanie brukowana ohyda, która znechęci do bycia na niej.

  1. Dobrze że bedzie ładnie ale bedom musel zljkifdować ten lokal KONIEC ŚWIATA bo modzież nie umie sie zachować . PIJOM , I NARKOTYKI BOROM .

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here