M.Lenk obiecuje: 1000 nowych mieszkań, bezpłatna komunikacja i przyciąganie młodych do miasta

Miroslaw Lenk na swojej konwencji wyborczej

Wchodzi kowboj do baru i od progu krzyczy – Kolejka dla wszystkich! Tak w największym skrócie można opisać dzisiejszą konwencję wyborczą obecnego prezydenta Raciborza, Mirosława Lenka.

Wydarzenie nie było otwarte dla wszystkich mieszkańców Raciborza. Oprócz kandydatów do rady miasta, w sali hotelu przy ulicy Wojska Polskiego, pojawili się zaproszeni goście i przedstawiciele regionalnych mediów. Wśród zaproszonych byli m.in. poseł na sejm – Gabriela Lenartowicz oraz Henryk Siedlaczek. Konwencja rozpoczęła się od przedstawienia przez Wojciecha Krzyżeka dokonań obecnego prezydenta. Uporządkowanie gospodarki wodno- ściekowej i odpadami. Uzbrojenie terenów inwestycyjnych, wybudowanie 201 mieszkań oraz rozpoczęcie budowy 96 kolejnych. Stworzenie konsultacyjnej rady gospodarczej. Remont Areny Rafako, stadionu, muzeum. Zapewnienie miejsc w przedszkolach i żłobkach, i wiele wiele innych To wszystko znalazło się na liście referowanej przez zastępce prezydenta miasta d/s gospodarczych. Po gromkich brawach głos zabrał Mirosław Lenk i zaczął od razu z „grubej rury“. – „Stawiam na młodość“, bo wybudujemy 1000 nowych mieszkań. Po to, żeby było więcej młodych w mieście, żeby było więcej rąk do pracy. “Stawiam na bezpłatną komunikację miejską“. To pozwoli ograniczyć m.in. niską emisję „Stawiam na zdrowie“ i bezpłatne badania profilaktyczne dla seniorów – mówił w swoim wystąpieniu.

- reklama -

Następnie głos zabrała Poseł na Sejm- Gabriela Lenartowicz. – Racibórz ma przyszłość. Jego przyszłość jest w rekach Mirosława Lenka! To kandydat sprawdzony, przewidywalny, który ma duże poparcie społeczne. Platforma Obywatelska popiera go nie dla tego, że tak wypada. Popiera go, bo to jest profesjonalistą – zachwalała Mirosława Lenka. – Mam nadzieję, że Racibórz, jest również tego zdania, co ja – dodała.

Po zakończeniu najbardziej oficjalnej części, przyszedł czas na zadawanie pytań przez media.

Poruszony został wątek bezpłatnej komunikacji miejskiej, który jest w programie wyborczym chyba każdego kandydata. Prezydent miasta wyjaśnił, że do tej pory było wiele innych, ważniejszych spraw do uporządkowania, jak chociażby gospodarka komunalna czy miejsca w żłobkach. – Dlaczego teraz? Bo teraz jest na to czas – skwitował Lenk. Zapewniał on również, że projekt wybudowania 1000 mieszkań w Raciborzu jest całkowicie realny. – Możemy te mieszkania wybudować w przeciągu 4 lat, o ile rząd będzie nas w tym wspierać. Mamy to uwzględnione w budżecie i mamy takie możliwości – pałał optymizmem. Oprócz tego Mirosław Lenk chwalił się doskonałymi możliwościami stworzonymi dla biznesu, jak np. strefa przy ul. Bartka Lasoty, obniżonymi podatkami dla młodych przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność nie dłużej niż 3 lata. Zapytany o to czy ma coś do zaoferowania dla przedsiębiorców, którzy na rynku działają już znacznie dłużej, wyjaśnił, że ten okres, 3 lat, jest doskonałą możliwością, aby stanąć na własne nogi. Jak podkreślił – pewne są w życiu tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. – Nie można tylko pytać, co my możemy zrobić dla biznesu. Biznes musi mieć świadomość, że on też musi coś zrobić dla nas – tłumaczył prezydent. Zapytaliśmy go również czy po wygranych wyborach przewiduje możliwość dalszej współpracy z Robertem Myśliwym? – Pożyjemy, zobaczymy – zakończył z uśmiechem obecnie urzędujący prezydent miasta.

Lista kandydatów do rady miejskiej:

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA RACIBORZA I MIROSŁAW LENK

Okręg nr 1 – wykaz ulic poniżej

1 FICA Marcin Sebastian 55 Racibórz
2 HENEK-WYPIOR Justyna Maria 39 Racibórz
3 JURCZYK Aneta Barbara 25 Racibórz
4 KULIGA Michał Adam 35 Racibórz
5 KURYŁOWICZ Tomasz Piotr 35 Racibórz
6 MORKA Piotr 59 Racibórz
7 SPANDEL-PIWOWAR Izabela Anna 45 Racibórz
8 SZCZYGIELSKI Wiesław Szczepan 55 Racibórz
9 ŻYLAK Irena Teresa 50 Racibórz

Okręg 2

1 BIAŁUSKA Irena Joanna 64 Racibórz
2 BOROWIK Stanisław 61 Racibórz
3 KOMOR Marcin 44 Racibórz
4 OSTROWICZ Witold Cezary 50 Racibórz
5 RYCKA Paweł Sebastian 42 Racibórz
6 SOROKA Magdalena Maria 53 Racibórz
7 SZYJKA Beata Lucyna 47 Racibórz
8 ŚWIERCZEK Natalia Maria 24 Racibórz
9 WYGLENDA Eugeniusz Henryk 60 Racibórz
10 ZIMNICKI Marek Janusz 44 Racibórz

Okręg 3

1 HALFAR Barbara 42 Racibórz
2 FICA Kornelia Monika 52 Racibórz
3 KRUK Katarzyna 51 Racibórz
4 KUŚNIERZ Andrzej Józef 50 Racibórz
5 LENK Mirosław 60 Racibórz
6 MAINUSZ Henryk Hubert 62 Racibórz
7 PRUSZAK Leszek Andrzej 43 Racibórz
8 SŁOTWIŃSKA Krystyna Maria 69 Racibórz
9 WIECHA Jan 65 Racibórz
10 WIŚNIEWSKI Jerzy 48 Racibórz

/EnDe/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj