Skradł towar o wartości…10 zł. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

21-letni sprawca kradzieży rozbójniczej

Agresywny 21-latek został zatrzymany przez raciborskich mundurowych. Mężczyzna skradł towar o wartości 10 zł, po czym zaczął grozić personelowi pobiciem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20:15 w Raciborzu przy ulicy Długiej. Sprawca będąc w sklepie spożywczym dokonał kradzieży artykułów spożywczych o wartości około 10 złotych i nie płacąc za towar wyszedł ze sklepu. Sytuacja została zauważona przez personel, który to natychmiast podjął interwencję w stosunku do złodzieja, informując go by oddał skradzione produkty.

- reklama -

W tym momencie mężczyzna by uniknąć odpowiedzialności karnej zaczął być agresywny i grożąc pobiciem zastraszył personel po czym się oddalił. Powiadomiony o przestępstwie dyżurny raciborskiej komendy na miejsce niezwłocznie wysłał mundurowych, informując patrol o wyglądzie sprawcy. Podczas dojazdu na interwencje na ulicy Londzina stróże prawa zauważyli młodego mężczyznę idącego chodnikiem, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie podczas dalszych czynności rozpoznany jako sprawca kradzieży rozbójniczej. Zatrzymany to 21-letni mieszkaniec Raciborza. Złodziej trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu nawet 10 lat pobytu w więzieniu.

oprac./A/

fot. Śląska.policja.pl Racibórz

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here