Krzysztof Jeremicz opowiedział o Wietnamie [ZDJĘCIA]

0
Podróżnicze pasje czytelników raciborskiej biblioteki
Podróżnicze pasje czytelników raciborskiej biblioteki

Wietnam był tematem pierwszego powakacyjnego spotkania Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu.

Po wakacyjnych wojażach Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu powrócił na Bielską 12. Pierwszym gościem był czytelnik i sympatyk biblioteki Krzysztof Jeremicz, który opowiedział o swojej wyprawie do Wietnamu.

- reklama -

Licznie zgromadzeni uczestnicy mogli się przekonać, jak stereotypowe są wyobrażenia Polaków na temat Wietnamu. Krzysztof Jeremicz opowiadał o wielkiej życzliwości Wietnamczyków, którzy Polskę (po wietnamsku „Ba Lan”) skojarzyli nie z papieżem, nie z Wałęsą, a z… Lewandowskim. Wszyscy byli także pod wrażeniem niezwykłej zaradności Wietnamczyków, którzy na słynnych skuterach przewożą niemal wszystko. Gość biblioteki cierpliwie odpowiadał także na liczne pytania publiczności. Na koniec obiecał ponownie odwiedzić Klub, tym razem, by opowiedzieć o swojej podróży na Islandię.

Na kolejne spotkanie organizatorzy zapraszają 23 października o godz. 16:30. Gościem biblioteki przy Bielskiej 12 będzie Jarosława Kolorz, która opowie o swojej pasji – dogoterapii. Towarzyszyć jej będzie urocza suczka Mejka.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here