Zapnij pasy! Ruszyły kontrole drogówki

kontrole drogówki w Raciborzu akcja PASY

W dni dzisiejszym (28.09.2018) od wczesnych godzin porannych trwa akcja „PASY”. Policja prowadzi wzmożone kontrole i sprawdza, czy pasażerowie jak i kierowcy zapinają pasy bezpieczeństwa oraz, czy dzieci siedzą w fotelikach.

28 września 2018r. policjanci z raciborskiej drogówki pomiędzy 6.00 a 22.00 prowadzić będą akcję PASY. Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie będą podchodzić do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.

- reklama -

Obowiązek korzystania z pasów jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest ich zapinanie oraz z tego, że niejednokrotnie mogą one uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Policjanci do działań PASY wykorzystują lornetki oraz zestaw do automatycznej rejestracji wykroczeń – aparat z teleobiektywem. Podczas kontroli drogowych mundurowi będą informować dzieci oraz rodziców o niebezpieczeństwach wynikających z faktu niestosowania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików.

oprac./A/

fot. Śląska.policja.pl Racibórz

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here