Budżet obywatelski – pojawiło się wiele ciekawych projektów

0
budżet obywatelski 2018 Racibórz

Budżet obywatelski to narzędzie w rękach mieszkańców, które umożliwia im gospodarowanie miejskimi pieniędzmi. Pula do wykorzystania przez mieszkańców to 1,5 miliona złotych. Mieszkańcy, którzy złożyli wnioski, przedstawili naprawdę ciekawe projekty.

Już 15 października ruszamy z kolejną edycją Budżetu Obywatelskiego. Pula do wykorzystania przez mieszkańców to 1,5 miliona złotych. Raciborzanie będą mogli głosować na 14 projektów ogólnomiejskich o wartości 1,228 miliona złotych i 23 projekty lokalne o wartości 1,172 miliona złotych. Pula przewidziana na projekty ogólnomiejskie to 443 tysiące złotych. Środki, które Miasto przeznacza na projekty lokalne wynoszą ponad milion złotych.

- reklama -

Jakie projekty znajdziemy wśród propozycji, które mają dla nas inni mieszkańcy? Są wśród nich projekty przeznaczone dla osób starszych i dla juniorów. Mieszkańcy będą mogli zagłosować np. na projekt budowy boiska do koszykówki certyfikowanego przez FIBA Europe, warsztaty dla fanów deskorolki, przebudowę skate parku, kolorową strefę zabaw i animacji dla dzieci, rozbudowę grodu średniowiecznego, tor rowerowy pumptrack, remonty chodników.

Mieszkańcy, którzy złożyli wnioski naprawdę solidnie się napracowali przy tworzeniu projektów. Wykazali się inicjatywą, pomysłowością, kreatywnością i troską o otoczenie własne i swoich sąsiadów. Wiele z projektów jest skierowanych do wszystkich mieszkańców miasta. Doceńmy starania naszych przyjaciół, kolegów i koleżanek, znajomych, którzy się zaangażowali w stworzenie czegoś obok nas lub czegoś dla nas i weźmy udział w głosowaniu nad ich propozycjami. Start już 15 października, a zakończenie 28 października.

oprac./A/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here