Młodzież z II LO wyjechała na warsztaty do Wielkiej Brytanii [ZDJĘCIA]

0
Młodzież II LO na warsztatach w Wielkiej Brytani

Między 22 a 30 września młodzież z II LO w Raciborzu przebyła prawie 5330 km. Codziennie przemierzali pieszo wiele kilometrów. Najwięcej 22, najmniej 10.

„Długo wyczekiwany wyjazd odbył się w dniach 22-30 września 2018 roku. Pokonaliśmy prawie 5330 km. Codziennie przemierzaliśmy pieszo wiele kilometrów – najwięcej 22, najmniej 10. Przeszliśmy 4 odprawy promowe: z Dunkierki do Dover (ok. 2 godziny), następnie z Pembroke do Rosslare (ok. 4 godziny), a w drodze powrotnej z Dublina do Holyhead (ok. 3,5 godziny) oraz z Dover do Calais (ok.1,5 godziny). Zwiedziliśmy Anglię, Walię (choć krótko) i nasz główny cel – Irlandię.
W Anglii długo wyczekiwanym miejscem był Londyn, gdzie w ciągu dwóch dni zwiedziliśmy m.in. Galerię Narodową, Muzeum Brytyjskie, Muzeum Historii Naturalnej, spacerowaliśmy w pięknym słońcu po rozległym Hyde Parku, a później wypoczęliśmy podczas rejsu po Tamizie, aby z nowymi siłami udać się na szybkie zakupy przy Oxford Street. Kolejnym etapem była Walia, a właściwie jej stolica – Cardiff, po której wreszcie nadeszła pora na wyjazd do Irlandii. Objechaliśmy znaczną część „Zielonej Wyspy”, poznając oszałamiające miasta Dublin, Galway, Limerick i Killarney oraz urokliwe miasteczka Adare, Tralee, Killorglin, Waterville, Sneem i Kenmare. Objechaliśmy najpiękniejsze miejsca Irlandii – półwysep Dingle i pętlę Kerry. Zwiedziliśmy zamek i skansen Bunratty. Zachwyciły nas Klify Moher oraz Rock of Cashel. W czasie pobytu na Wyspach posmakowaliśmy kuchni chińskiej, azjatyckiej i „typowo” brytyjskiej (która nie znalazła zbyt wielu fanów). To była niezapomniana podróż!”

- reklama -

 

 

Publ.: /EnDe/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here