80 kobiet rozpoczęło kurs samoobrony

0
kurs samoobrony dla kobiet

Kolejna edycja kursu „Samoobrony dla kobiet” właśnie wystartowała. Kurs zorganizowany przez Raciborskie Centrum Kultury przy współpracy z raciborską policją, Polską Organizacją Aikido, a także ze Szkołą Podstawową nr 15, prowadzą policjanci oraz instruktorzy wschodnich sztuk walki.

10 października w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. mgr Łukasza Krebsa oficer prasowy kom. Mirosław Szymański wspólnie z instruktorami oraz przedstawicielką RCK uroczyście rozpoczęli kolejną edycję kursu „Samoobrona dla kobiet”. Zajęcia odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu przy ul. Słowackiego 48. W trakcie kolejnych spotkań prowadzący przekażą kursantkom wiedzę na temat pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, a w szczególności umiejętności rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych, umiejętności zachowania się w takich sytuacjach, a także stosowania podstawowych technik samoobrony. Zajęcia praktyczne poprzedzone zostały również prelekcją dotyczącą bezpiecznych zachowań.

- reklama -

Panujące powszechnie przekonanie, że kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn oraz łatwiej poddają się paraliżującemu strachowi, sprawia że sprawcy napadów i zuchwałych kradzieży postrzegają je jako „ofiary” łatwiejsze do pokonania. Poza tym zdecydowanie częściej od mężczyzn stają się też ofiarami ataków na tle seksualnym, i to nie tylko na ulicy, ale przede wszystkim w mieszkaniu. Kurs będzie odbywał się w Szkole Podstawowej nr 15, w każdą środę od godziny 18:00 do 20:00 w terminie od 10 października 2018 roku do końca stycznia 2019 roku.

oprac./A/

fot. Śląska.policja.pl Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here